28 drużyn z 3 krajów: Polski, Szwecji i Litwy - w takim towarzystwie młodzi piłkarze MKP Kotwica Kołobrzeg z rocznika 2013 spędzili miniony weekend w Licheniu Starym. U-11 PRO-TURNIEJE SUPER CUP to zawody, których nie trzeba przedstawiać najlepszym akademiom w Polsce. Grają tam ekstraklasowe kluby.

Po pierwszym dniu piłkarskich zmagań drużyna trenera Macieja Wachowskiego awansowała do grupy złotej, w której znalazło się 12 zespołów: FC Nacka Stockholm, FM Ateitis Vilnius, Lech Poznań, Śląsk Wrocław, Jagiellonia Białystok, Widzew Łódź, MKP Kotwica Kołobrzeg, Beniaminek Krosno, Znicz Pruszków, FC Wrocław Academy, Chemik Bydgoszcz i Polonia Środa Wielkopolska. Drugi dzień rywalizacji był bardzo wyrównany, a o wyniku meczów często decydowały ostatnie minuty. Ostatecznie kołobrzeżanie zajęli 7 miejsce i choć w turnieju pokonali takie zespoły, jak: Widzew Łódź, ŁKS Łódź, Parasol Wrocław, Jaguar Gdańsk czy z FC Nacka Stockholm, to trener czuje olbrzymi niedosyt.

- Cieszę się, że jesteśmy w stanie zawalczyć z wielkimi, topowymi akademiami klubów ekstraklasy. Jeszcze kilka lat temu nasz przyjazd wzbudzał zdziwienie i musieliśmy przechodzić eliminacje, by znaleźć się w gronie najlepszych. Dziś jestem bardzo dumny z chłopców, bo wychodzą na boisko i grają z Lechem Poznań czy z Jagielonią Bisłystok, nie mając żadnych kompleksów, a po turnieju otrzymaliśmy już zaproszenie na Turniej TOP 10 ELITE dla najlepszych polskich klubów. To dla nas więcej niż puchar. - mówi trener Maciej Wachowski.

A już 21 października młodzi adepci z MKP Kotwicy Kołobrzeg jadą na Turniej PGE na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Skład drużyny: Sebastian Figurski, Aleksander Gawęda, Antoni Kmieć, Mariusz Ochnio, Kacper Piotrowski, Antoni Przyjemski, Bruno Remplewicz, Juliusz Smagieł, Maksymilian Wachowski, Filip Zahorski.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn