21 kolejka spotkań w II lidze rozpoczynała zmagania wiosenne w Kołobrzegu. Kotwica zmierzyła się z Chojniczanką Chojnice. Obie ekipy należy do ligowej czołówki. Pierwszy mecz tych ekip w Chojnicach zakończył się remisem 1:1.

Od początku obie ekipy szukały swoich okazji. Najlepsza miał w 16 minucie Leon Kreković. Skrzydłowy Kotwicy uderzył z narożnika pola karnego I trafił w poprzeczkę bramki Chojniczanki. W 22 minucie świetną okazję dla gości miał Valerjis Sabala. Tuż przed bramką piłkę ofiarną interwencją wybił mu obrońca Kotwicy.

W 30 minucie obrońca gości wyginął piłkę z własnego pola bramkowego i trafił w pomocnika Kotwicy Zvonimira Petrovicia. Piłka leciała w bramkę Chojniczanki. Fantastyczna interwencja Damiana Primela uchroniła gości od utraty gola. W 37 minucie obrońca gości faulował w swoim polu karnym Leona Krekovicia i arbiter podyktował rzut karny. Okazję wykorzystał w 39 minucie Jonathan Junior i było 1:0 dla gospodarzy. W 42 minucie po dośrodkowaniu Jonathana wybijając piłkę trafił Pomocnika Kotwicy Tafare Madembo. Piłka minimalnie minęła bramkę. Chwilę później obrońca Chojniczanki ponownie faulował w swoim polu karnym Krekovicia i arbiter ponownie podyktował rzut karny. Okazję w 44 minucie ponownie wykorzystał Jonathan Junior i było 2:0 dla Kotwicy. Przy takim wyniku zakończyła się pierwsza połowa.

Trener Chojniczanki po przerwie dokonał trzech zmian by zmienić oblicze swojego zespołu. Na początku drugiej części bramkarza gości zmuszali do interwencji Tafara Madembo i Jonathan Junior. W 61 minucie w polu karnym Chojniczanki było spore zamieszanie. Ostatecznie piłka trafiła pod nogi Jonathana Juniora a ten strzałem z 17 metrów pokonał Primela i było 3:0. Do końca spotkania wynik już się nie zmienił i komplet punktów pozostał w Kołobrzegu.

Po tej wygranej Kotwica ma w dorobku 40 punktów i zajmuje pierwsze miejsce.

Za tydzień nasza drużyna zmierzy się na wyjeździe z Olimpią Grudziądz.