Bratysława gościła ponad 3000 karateków z 36 krajów, którzy wzięli udział w 44 Grand Prix Slovakia. Wśród nich znajdowali się mistrzowie Świata i Europy, medaliści Igrzysk Olimpijskich, a także zawodnicy Klubu Sportowego Morote.

Wielki sukces odniósł Mikołaj Szymanek, zdobywca złotego medalu w kumite chłopców u10-26kg! Mikołaj nie dał szans swoim przeciwnikom i w bardzo dobrym stylu zwyciężył wszystkie walki na turnieju, zajmując tym samym najwyższe miejsce na podium. Krok od medalu była Waleria Yakubowska, startująca w kumite młodziczek -52kg. Waleria pokonała wiele utytułowanych przeciwniczek i dotarła do półfinału, niestety w walce o brąz zabrakło trochę szczęścia i doświadczenia. Niemniej jednak piąte miejsce na tak prestiżowym turnieju jest dużym sukcesem zawodniczki z Głowaczewa.

Siódme, niezłe miejsce zajęła Yulia Nykolin w kumite kobiet u21+68kg. Julia powoli wraca do formy po kontuzji i choć nadzieje były większe, wynik trzeba przyjąć z pokorą. Dwie pierwsze wygrane walki i porażki w trzeciej to bilans Maksyma Piłata (kumite młodzików -40kg), Klaudii Grząkowskiej (kumite młodziczek -42kg) i Walerii Yakubowskiej (kumite kadetek -54kg).

Zawodnicy stoczyli dobre walki, porażka Maksyma była wynikiem decyzji sędziów (2-3), więc tu zabrakło odrobiny szczęścia. Dziewczyny, po pokonaniu trudnych przeciwniczek w dwóch pierwszych rundach, odpadły w trzeciej, walcząc bardziej ze sobą, gdyż trafiły na znacznie większe zawodniczki.

W pierwszej rundzie odpadł Przemek Spadło, który nie zdołał się skoncentrować na walce i przegrał z zawodnikiem z Cypru".

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn