Robert Kaźmierczak i Jacek Kszczanowicz jako pierwsi biegacze z Kołobrzegu dostali się do elitarnego Klubu 50 parkrun. Oznacza to, że obaj mają na koncie ukończenie 50 biegów parkrun. Robert Kaźmierczak wszystkie parkruny przebiegł w Kołobrzegu, a Jacek Kszczanowicz kołobrzeskie aleje parku nadmorskiego przemierzył 48-krotnie i uzupełnił to jednym biegiem parkrun w Poznaniu i jednym w Szczecinku. Obaj są solidnymi biegaczami. Jacek może pochwalić się rekordem życiowym na 5-kilometrowym parkrunie wynoszącym 21 minut i 48 sekund. Robert natomiast osiągnął również znakomity wynik 22:33. Warto zauważyć, że biegacze regularnie startują w zawodach na dłuższych dystansach 10-, 15-kilometrowych, półmaratonach i maratonach. A mimo to doceniają także te krótkie 5-kilometrowe sobotnie parkowe biegi. 
Natomiast jeśli chodzi o statystyki z ostatniego 59 parkrunu to najszybszy był Przemysław Gorczakowski (18:32),  a wśród pań kolejny już raz triumfowała niezrównana  Agata Wojciechowska-Hrycyk (23:33). Ostatnio nie było debiutantów, ale tym razem po raz pierwszy z parkrunem zmierzyło się aż 8 biegaczy, a 5 poprawiło swoje życiówki. Łącznie wystartowało 49 zawodników.(MW)
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook