×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

W dniach 24 - 26 marca 2017roku w kompleksie sportowym Milenium odbędą się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w wyciskaniu leżąc, martwym ciągu oraz trójboju siłowym federacji WPC (World Powerlifting Congress).


Organizatorem tych Mistrzostw jest Stowarzyszenie Sportowe ‘’Hałas Team’’ Strzelin, WPC Poland, przy wsparciu partnerów MOSiR Milenium, Miasto Kołobrzeg czy Polska Żegluga Bałtycka. WPC – jest amerykańska zawodową federacją zrzeszającą najsilniejsze osoby na świecie. Do Polski dotarła w 2016 roku a w zarządzie World Powerlifting Congress Poland zasiada paraolimpijka Małgorzata Hałas Koralewska.
 
Po raz pierwszy w historii tej federacji Mistrzostwa będą miały charakter integracyjny i zostaną wyłonieni Mistrzowie Polski osób z niepełnosprawnością. Pomysł nasz spodobał się już kilku oddziałom federacji WPC i prawdopodobnie już w tym roku podczas Pucharu Europy WPC we Francji będzie konkurencja dla osób z niepełnosprawnością. Mamy założenia by sport i dyscyplinę promować nie tylko w Polsce ale i na świecie, pokazywać ludziom że osoby z niepełnosprawnością też wyciskają, są silne i potrafią bić rekordy. Atrakcją naszych Mistrzostw mają być też nasi goście specjalni, a wśród nich zobaczymy Ryszarda Rogale dwukrotnego medalistę paraolimpijskiego w podnoszeniu ciężarów, złotego medalistę z Rio de Janeiro Kubę Tokarza,  Grzegorza Szymańskiego aktualnego V-ce mistrza świata Strongman oraz PREZESA Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów Mariusza Jędrę.  Nie mogę pominąć tu również osoby bez której sami byśmy nie dali rady, Kołobrzeskiego ciężarowca i członka kadry narodowej Marcina Racinowskiego.  
 
- Wybór Kołobrzegu również nie był przypadkowy, to miasto od wielu lat wspiera zawody integracyjne w podnoszeniu ciężarów oraz organizuje najbardziej widowiskową imprezę jaką jest ‘’Sztanga na Molo’’. Chcieć to móc…. Wiele poświęcenia i czasu potrzebowaliśmy, by te Mistrzostwa były na najwyższym poziomie. Tak naprawdę już od października cały sztab ludzi każdego dnia ciężko pracuje, by zawody były na najwyższym poziomie, a zawodnicy wracali do domu zadowoleni i docenieni za swoją ciężką pracę. Pula nagród rzeczowych chyba jeszcze nigdy w historii polskiego wyciskania nie była tak duża na dzień dzisiejszy to prawie 80 tysięcy złotych. Wszyscy najlepsi zawodnicy kategorii Open Absolute będą wyróżnieni i nagrodzeni naprawdę wartościowymi nagrodami ( w tym sportowcy z niepełnosprawnością ) a za 1 miejsce nagroda będzie wartości ok 4-5 tys. złotych, więc warto dać z siebie wszystko. Wśród startujących zawodników z zobaczymy między innymi tak znakomitych zawodników jak Marek Trykacz ( 4 miejsce w Rio de Janeiro ) Wawrzyniec Latus ( 4 miejsce w Londynie ) czy Rafał Roch uczestnik paraolimpiady w Pekinie. Mamy nadzieję że tą listę uzupełni jeszcze kilka czołowych nazwisk powerliftingu - mówią organizatorzy zadodów.

Zawody maja charakter międzynarodowy, a więc i skład sędziowski będzie z zagranicy. Wśród sław jakie zapowiedziały start jest między innymi v-ce prezydent WPC France Didier Michelon legenda światowej sztangi osób pełnosprawnych, człowiek który pomimo 60 lat dalej potrafi wyciskać ok. 320 kg. 
 
 
 
Korzystając z okazji pragniemy podziękować wszystkim partnerom Miastu Kolobrzeg,  MOSiR
 
Milenium oraz Polskiej Żegludze Bałtyckiej POLFERRIES, Radio ESKA oraz zawsze wspierającym
 
nas sponsorom : Hotel AQUARIUS, Hotel LAMBERT , hotel HAVET,  hotel SKAL, hotel OLIMP, hotel
 
ProVita, BL Serwis, Ottobock, Centrum Pucharowe Świebodzice, CoffeeDesk, Ferros producent
 
sprzętu do treningu siłowego, FutureBody Kołobrzeg, GORDON hurtownia części samochodowych
 
Strzelin, Masarnia Burger Bar Kołobrzeg, Restauracja MESA chleb i wino Kołobrzeg, MMA Energy
 
Drink, Osta Plex, PARAMEDIC ratownictwo Kołobrzeg, POWER SPORT, Rehband, Saatbau,
 
Shatoon, Yakuza Premium Polska, Gruba ryba – smażalnia Kołobrzeg, Grill House Wichłacz
 
Kołobrzeg,  Usługi brukarskie RADMAT, Neogenica.
 
Ze sportowym pozdrowieniem Małgorzata Hałas Koralewska Stowarzyszenie Hałas Team
 
 
 
 
 
Plan zawodów:
 
24.03.2017.
 
17.00 - 20.00 - waga zawodników,
 
 
 
25.03.2017. Bench Press Raw (wyciskanie sztangi leżąc klasyczne)
 
7.00 - 09.00 - waga zawodników,
 
10.30 - oficjalne otwarcie zawodów,
 
11.30 - start zawodników,
 
17.00 - 19.00 - waga zawodników,
 
 
 
26.03.2017. Single Deaadlift oraz Bench Press EQ (martwy ciąg i wyciskanie w koszulach
 
specjalistycznych)
 
7.00 - 09.00 - waga zawodników,
 
10.30 - start zawodników,
 
17.00 19.00 - waga zawodników,
 
26.03.2017. Trójbój siłowy
 
7.00 - 09.00 - waga zawodników,
 
10.30 - start zawodników
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook