Po kilku godzinach od naszych doniesień, że piłkarska Kotwica Kołobrzeg prawdopodobnie zagra dopiero w V lidze, nastąpiła diametralna zmiana. Okazało się, że samorząd chce klubowi pomóc.
Przypomnijmy, że dziś po południu zarząd Kotwicy spotkał się z Prezydentem Kołobrzegu Januszem Gromkiem w sprawie dofinansowania klubu kwotą 250 tysięcy złotych warunkującą start w 3 lidze. Prezydent nie dał na to zgody, więc prezes klubu Artur Tłoczek ogłosił, że nie podpisze przygotowanych już kontraktów z zawodnikami, a klub wystąpi co najwyżej w klasie okręgowej. O 19.00 doszło do spotkania prezesa Tłoczka z radnymi Krzysztofem Plewko i Dariuszem Zawadzkim oraz z kibicami. Ku zaskoczeniu wszystkich okazało się, że w międzyczasie Artur Tłoczek otrzymał kilka telefonów gwarantujących wsparcie tak by klub mógł jednak spokojnie wystartować na 3-ligowym poziomie. Jak poinformował prezes wśród osób, które zapewniły konkretną pomoc byli między innymi wicemarszałek województwa Anna Mieczkowska, prezydent miasta Janusz Gromek, starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski, radny sejmiku wojewódzkiego Henryk Carewicz. Prezes Artur Tłoczek uwierzył w obietnice i zapowiedział, że we wtorek rano podpisze kontrakty z zawodnikami mającymi bronić biało-niebieskich barw na poziomie 3 ligi w sezonie 2017/2018. Rozwój wydarzeń w Kotwicy będziemy obserwować na bieżąco.
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook