×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Sebastian Karaś – Mistrz Polski w pływaniu podejmie drugą próbę przepłynięcia Bałtyku. Pływak chce pokonać 100 km odcinek Kołobrzeg-Bornholm w ramach projektu „100 km wpław przez Bałtyk”. Więcej dowiemy się w najbliższy czwartek, planowana jest konferencja prasowa w tej sprawie.
Sebastian Karaś podjął pierwszą próbę przepłynięcia Bałtyku rok temu w sierpniu. W wyniku tzw. martwej fali oraz następstw choroby morskiej pływak został zmuszony do przerwania próby, po 8 godzinach (pokonał wtedy 30 kilometrów). – Przyznam, że nie mogę się już doczekać dnia startu – mówi Sebastian, który w tym tygodniu podejmie ostatnie treningi w Kołobrzegu. – Dziękuję mieszkańcom Kołobrzegu za zeszłoroczny doping, zwłaszcza w naszej strefie kibica. Mam nadzieję, że w tym roku także się tam spotkamy. Próba odbędzie się między 30 lipca a 9 sierpnia (start zależy od warunków pogodowych), planuję wypłynąć w godzinach rannych. Będzie mi asystowała tak jak rok temu załoga łodzi James Cook.
W lutym br. w ramach przygotowań do tegorocznego wyzwania Sebastian Karaś pływał bez przerwy 24 godziny w basenie na warszawskich Bielanach. W ciągu doby udało mu się przepłynąć aż 96 kilometrów 850 metrów – ustanowił tym samym Rekord Polski w najdłuższym przepłynięciu na basenie 25-metrowym.
Przygotowania Karasia można śledzić na jego fanpage’u: Sebastian Karaś – 100 km wpław przez Bałtyk oraz Instagramie: 100km.wplaw.przez.baltyk

Fot. Rajmund Nafalski
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn