×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Ruszają Regaty Unity Line. To już siedemnasta edycja tej prestiżowej imprezy żeglarskiej. W tym roku zyskała imię Piotra Waszczenko - człowieka, który kochał morze i zawsze był z morzem związany. Regaty były potwierdzeniem jego pasji - od 2003 roku, kiedy to objął stanowisko Prezesa Unity Line, aktywnie angażował się w ich organizację.Niestety przedwczesna śmierć przerwała tę działalność. - Nazwanie Regat Unity Line jego imieniem to podziękowanie za jego zasługi dla tych regat, które w dużym stopniu ukształtował - zaznacza komandor Piotr Stelmarczyk. Tegoroczne zawody podzielone są na dwa etapy. Pierwszy rozpocznie się 12 sierpnia i obejmie trasę Świnoujście - Kołobrzeg. Jest to tradycyjny odcinek, realizowany (z kilkuletnią przerwą) od początku trwania regat. Drugi wyścig odbędzie się na zmienionej trasie, zamiast - jak do tej pory - kończyć się w Świnoujściu, zatrzyma się wcześniej - w Dziwnowie. To tam 14 sierpnia odbędzie się uroczysty finał.
Ciekawostką jest, iż w tym roku organizatorzy postanowili wrócić do klasy oldtimerów. W tym starciu niewątpliwie gwiazdą będzie najstarszy polski jacht - stujedenastoletni Nadir. Nie zabraknie też stałych ekip, które co roku przybywają na odprawę do Świnoujścia. W rywalizacji wezmą udział m.in. "Lisica" z kapitanem Adamem Lisieckim, "Verano" z kapitanem Markiem Wróblewskim i "Umbriaga" z kapitanem Stanisławem Wondołowskim. Do załogi jachtu "Sharki" dołączą trzej uczestnicy, którzy na początku roku, w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy", wylicytowali na nim miejsca. Ogółem zgłoszono 62 jachty z około 250 żeglarzami z Polski i Niemiec.
Warto wspomnieć, że Regaty Unity Line to zarówno atrakcja dla biorących w nich udział żeglarzy, jak i doskonałe widowisko dla publiczności. O ile uczestnicy, aby wziąć udział w zawodach, muszą się zgłosić do 11 sierpnia w Porcie Jachtowym Ośrodka Sportu i Rekreacji "Wyspiarz" w Świnoujściu, o tyle widzowie wystarczy, że zajmą dogodne miejsca na nadbałtyckich plażach, skąd będą mogli obserwować morską rywalizację. Dla kołobrzeskiej publiczności będą dwa morskie widowiska:
w dniu 12 sierpnia w godz. 14.00-21.00, godziny mogą się zmienić w zależności od wiatru, w pobliżu molo będzie meta wyścigu Świnoujście - Kołobrzeg
w dniu 13 sierpnia, godz. 09.00 start do wyścigu Kołobrzeg - Dziwnów


zdjęcie: Piotr Stelmarczyk, http://www.regaty-unityline.pl
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook