Kołobrzeżanin Michał Nowicki jest coraz bliżej zdobycia Korony Maratonów Świata. Biegacz ukończył Blackmores Sydney Marathon w Australii i tym samym zaliczył szósty kontynent w drodze do Korony.
Przypomnijmy, że to trofeum można zdobyć tylko wtedy, gdy ukończy się co najmniej jeden maraton na danym kontynencie świata. Michał Nowicki ma za sobą już biegi maratońskie w Markeshu, w Rzymie,  Nowym Jorku, Rio de Janeiro, Singapurze i teraz w Sydney. Do zdobycia Korony Maratonów Świata pozostał mu już tylko jeden kontynent Antarktyda. Będzie to maraton najtrudniej i najbardziej kosztowny. Poza tym sam udział w biegu możliwy jest tylko po złożeniu aplikacji i zaakceptowania jest przez organizatorów. Michał zapisany jest dopiero na 2019 rok. Warto dodać, że w maratonie w Sydney biegł także inny kołobrzeski biegacz Damian Zawadzki zaliczając tym samym 3 kontynent świata. Obaj biegacze przy okazji pobytu w Australii zaliczyli też parkrun w Sydney Park w St Peters organizowany dokładnie według takich samych reguł jak w Kołobrzegu i na całym świecie.
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook