Energa Kotwica Kołobrzeg w ramach rozgrywek o mistrzostwo 1 ligi przegrała na wyjeździe z Polonią Jamalex Leszno 88:77. Polonia była faworytem tego spotkania choćby z tego względu, że w tym sezonie w swojej hali jeszcze nie przegrała.
Początek meczu należał zdecydowanie do Polonii jednak Kotwica w miarę szybko sie przebudziła i zaczęła dość śmiele atakować. Dzięki  7 punktom Damiana Janiaka udało się zakończyć pierwszą kwartę z 4-punktowym prowadzeniem. Drugą kwartę lepiej zaczęli gospodarze. Kotwica po rzucie Szymona Ryżka jeszcze przez chwilę dotrzymywała kroku Polonii ale dość szybko opadłą z sił  i kwarta zakończyła się 12-punktową stratą. 
Trzecia kwarta to głównie pojedynki dwójkowe pomiędzy Bodychem (7 pkt.) i Zalewskim (11 pkt.) a Chanasem (6 pkt.) i Trubaczem (9 pkt.). Kotwica tę kwartę wygrała jednym punktem ale to wciąż było za mało. Póżniej zawodnicy Kotwicy podjęli jeszcze raz próbę odwrócenia wyniku meczu i z początkiem czwartej kwarty wyraźnie przycisnęli przeciwnika. Niestety sił starczyło na pierwsze półtorej minuty i doprowadzenie do wyniku 68:61. Po tym nastąpił przestój naszej drużyny, przez co zawodnicy z Leszna zbudowali siedemnastopunktową przewagę. Ostateczni Kotwica przegrała ten mecz 11-ma punktami.
 
Komentarze  
+1 # Antoni 2019-01-15 00:56
szkoda, że się nie udało wygrać. Trzeba ciężko walczyć.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook