Nie udała się koszykarzom Energi Kotwicy Kołobrzeg inauguracja nowego sezonu rozgrywkowego w 1 lidze  Nasza drużyna przegrała na wyjeździe z WKK Wrocław 82:102.

Początek meczu to bardzo szybkie akcje z obu stron. Pierwsze punkty zdobyli wrocławianie. W połowie kwarty Kotwica wyszła na 5-punktowe prowadzenie, ale późniejszy brak skuteczności rzutowej spowodował, że kwarta zakończyła się wynikiem 24:19 dla WKK Wrocław.

Na początku drugiej kwarty gospodarze kontynuowali dobre rzucanie zwiększając przewagę do 10 punktów. Dalsza część meczu to powolne powiększanie się przewagi gospodarzy, które w szóstej minucie wynosiło już 15 punktów. Ostatecznie druga kwarta zakończyła 13-punktową stratą kołobrzeżan.

Długa przerwa nie przyniosła zmiany obrazu gry. Gospodarze nadal utrzymywali dobrą skuteczność rzutów z dystansu. Natomiast Kotwica w dalszym ciągu miała duże problemy z oddawaniem celnych rzutów z gry. Kwarta zakończyła się wynikiem 83-62 dla Wrocławia.

Ostatnia kwarta to głównie gra rzut za rzut, która utrzymywała przewagę gospodarzy w okolicach 20 punktów. I dokładnie taką różnicą mecz się zakończył.