Po raz pierwszy w Kołobrzegu na stadionie lekkoatletycznym zorganizowano bieg sztafetowy w ramach ogólnopolskiej akcji 5 Bieg Charytatywny z Bankiem PKO. Organizatorem była kołobrzeska grupa Biegam bo Lubię.

 

Frekwencja  i zaangażowanie biegaczy znacznie przerosły oczekiwania organizatorów czyli Łukasza Sobczyka i Krzysztofa Biedrzyckiego. W imprezie uczestniczyły 23 5-osobowe drużyny czyli łącznie 115 biegaczy. Biegacze w poszczególnych sztafetach zmieniali po każdym okrążeniu. Łącznie przebiegnięto 879 okrążeń co dało 351 kilometrów. Biegły drużyny męskie, żeńskie i mieszane. Były też całe rodziny. 

Poza integracją i popularyzowaniem tej dyscypliny sportu ważny był cel charytatywny.  Za każde przebiegnięte okrążenie fundacja Bank PKO wypłaci pieniądze, które zostaną przekazane na wybrany cel charytatywny. Trafią one między innymi do Domu Dziecka.  Jeśli chodzi o wymiar sportowy to zawody wygrała sztafeta Drim Tim w składzie: Adam Sikorski, Jakub Pawlina, Krzysztof Pietruczuk, Krystian Szafulski oraz Mateusz Kubisz.

 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn