Jak się przed chwilą dowiedzieliśmy zapadła decyzja o odwołaniu biegów parkrun na całym świecie. Kołobrzescy parkrunowicze mają dodatkowy problem ponieważ w najbliższą sobotą mieli świętować 5-lecie Parkrun Kołobrzeg.

 

Biegi parkrun odbywają się w każdą sobotę o 9.00 na pięciu kontynentach świata. Impreza ma charakter sportowo-rekreacyjno-ekologiczny dlatego też jednym z warunków jest aby 5-kilometrowa trasa wiodła parkiem lub przez inny teren zielony.
W biegach uczestniczyć mogę wszyscy bez względu na wiek płeć i stopień zaawansowania sportowego. Wynik każdego z uczestników archiwizowany jest w statystykach na stronach internetowych parkrun Biegi są nieodpłatne i obsługiwane przez wolontariuszy.

Pierwszy parkrun odbył się w Kołobrzegu w przeddzień Biegu Zaślubin w 2015 roku. Jak poinformował koordynator kołobrzeskiej edycji Ryszard Kaliciński uroczyste świętowanie 5-lecia naszego biegu zostało przeniesione na kwiecień.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn