×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Czy będą tornada, susze, prądy konwekcyjne - ruch materii, który przenosi energię cieplną, co czeka nas latem? - Zawsze ostrzegam, że im dłuższy okres prognoz pogody, tym mniejsza sprawdzalność - mówi Jacek Neptun, który sprawdził pogodę na pierwsze półrocze 2016 roku. 
- Sprawdziłem najnowsze przewidywania największych instytucji na świecie, na co dzień zajmujących się prognozowaniem, wśród nich amerykańskie Centrum Prognozowania Klimatu (CDC) należące do amerykańskiej Krajowej Służby Pogodowej (NWS), brytyjską narodową służbę meteorologiczną Met Office, oraz jak zwykle sprawdziłem prąd Elminno i to dało mi poniższy wynik. Musimy pamiętać, że prognozy sezonowe mają charakter orientacyjny, stąd ich niedokładność - zaznacza Neptun.
 
Rok 2016
Styczeń 
Uważany za najzimniejszy, w tym roku będzie najcieplejszych styczniem w historii polskiej meteorologii. Dotyczy to Polski, jak i całego naszego kontynentu. W tym miesiącu wystąpią porywiste wiatry, to dotyczy głównie północy kraju, tu też najwięcej opadów niesionych przez liczne chmury. Na południu kraju najspokojniej.
Luty 
Będzie miesiącem nadzwyczaj wysokich temperatur, które na południu kraju przekroczą 17 stopni. Podobnie jak w styczniu na północy spore opady deszczu ze śniegiem i samego deszczu, którego opad przekroczy średnią kilka razy - to efekt częstych niskich układów sferycznych, które w tym miesiącu najbardziej zainteresują się polskim wybrzeżem, niosąc sztormy.
Marzec 
Wiosna, nadejdzie wcześniej, temperaturowo w tym roku podobnie jak w poprzednich latach wyższa od normy, lecz podobnie jak w poprzednim miesiącu sporo chmur, a co zatem idzie sporych opadów.
Kwiecień 
Obfite, częste deszcze, ciepło, które nie powinno przekroczyć normy. W tym miesiącu będą bardo obfite opady. 
Maj 
Temperatury w normie wieloletniej, lecz opady deszczu będą wysokie. Jeśli zaatakują nas spodziewane niże genueńskie, to opady mogą przekroczyć 40 l/m kwadratowych, a to oznacza stany powodziowe.
Czerwiec
Ciepły i mokry, to wynik licznych burz nadchodzących częściej niż norma, a przekraczając normy wieloletnie. Przerywnikiem burz będą nie rzadkie słoneczne dni
Tak dużo wilgoci w pierwszej połowie roku, to głównie działanie prądu Elminno.
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn