×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

PKP Intercity prezentuje nowy rozkład jazdy 2016/2017 dla województwa zachodniopomorskiego. Więcej połączeń z Kołobrzegu do Wrocławia, lepsze skomunikowanie Szczecina z Zieloną Górą oraz tańsze bilety na trasie Szczecin-Trójmiasto – tak przedstawia się oferta PKP Intercity dla naszego województwa. Zmiany zaczną obowiązywać od 11 grudnia, a bilety można kupić już teraz.
Zmiany dla Kołobrzegu, Międzyzdrojów i Świnoujścia - W nowym rozkładzie jazdy PKP Intercity uruchomi całoroczne, dzienne pociągi dla mieszkańców Świnoujścia oraz Międzyzdrojów. Będą to IC Barnim, jadący do Katowic przez Poznań oraz IC Matejko kursujący do Przemyśla przez Wrocław i Poznań. Oba składy zatrzymają się również w Szczecinie. Ponadto w grudniu przewoźnik wprowadzi do rozkładu nowe pociągi z Kołobrzegu. Skład IC Malczewski pojedzie do Przemyśla przez Poznań, Wrocław i Kraków, natomiast TLK Gwarek zabierze pasażerów do 
Katowic przez Poznań i Wrocław. Dodatkowo, zamiast składu TLK Słowiniec, który kursował z Kołobrzegu do Warszawy, pojedzie pociąg TLK Pobrzeże w relacji Kołobrzeg – Kraków, zatrzymując się również w stolicy.
W krótszych czasach ze Szczecina do Wrocławia i Gdyni - Dzięki zakończonym pracom modernizacyjnym, skróci się czas przejazdu na niektórych odcinkach. Ze Szczecina do Gdyni oraz Wrocławia przez Zieloną Górę pasażerowie pojadą o 20 minut krócej. Natomiast czas przejazdu ze stolicy województwa zachodniopomorskiego do Świnoujścia oraz Wrocławia przez Poznań skróci się odpowiednio o 10 i 15 minut.

Od grudnia skład TLK Światowid relacji Szczecin – Katowice, kursować będzie przez cały rok, a nie jak do tej pory tylko w sezonie. PKP Intercity uruchomi również nowe połączenie TLK Swarożyc relacji Szczecin – Wrocław. Oba pociągi pojadą przez Zieloną Górę. Kolejną nowością dla mieszkańców Szczecina będzie skład IC Wawel, który od grudnia pojedzie do Krakowa przez Poznań i Łódź. Będzie on obsługiwany nowoczesnymi pojazdami FLIRT 3 . Dodatkowo, dzięki wprowadzeniu pociągu IC Chełmoński, podróżni będą mieli do dyspozycji łącznie trzy dzienne (oprócz IC Barnim i IC Przemyślanin) połączenia do Przemyśla, m.in. przez Poznań, Kraków i Wrocław. Dzięki dogodnym godzinom odjazdu i przyjazdu składy na trasie Szczecin-Poznań będą kursowały praktycznie co godzinę. Ponadto pociąg TLK Moniuszko pojedzie na trasie Szczecin – Warszawa przez Wałcz i Bydgoszcz. Natomiast od kwietnia 2017 roku, PKP Intercity wprowadzi do rozkładu jazdy nowy skład TLK Stańczyk relacji Szczecin – Olsztyn przez Koszalin, Trójmiasto i Elbląg.

PKP Intercity umożliwia zakup biletów krajowych na 30 dni przed planowaną podróżą. Na tych, którzy kupują bilety z wyprzedzeniem czekają rabaty – w przypadku pociągów ekspresowych można skorzystać z promocji Super Promo, dzięki której, np. za przejazd pociągiem Express InterCity ze Szczecina do Warszawy podróżni zapłacą od 69 zł. Na wszystkie pociągi obowiązuje oferta Wcześniej – Taniej. W jej ramach, w zależności od terminu zakupu, pasażer otrzymuje rabat w wysokości 30, 20 lub 10%. To jednak nie wszystko. Od 11 listopada, na całej trasie Szczecin – Trójmiasto, PKP Intercity wprowadziło specjalną ofertę - Bilet Taniomiastowy np. ze Szczecina do Trójmiasta pasażerowie zapłacą 53,90 zł a za bilety z Koszalina do Szczecina i do Gdyni niecałe 30 zł. Bilety PKP Intercity można kupić przez Internet na www.intercity.pl, w kasach lub za pomocą aplikacji mobilnej IC Mobile Navigator.

Więcej informacji na temat rozkładu oraz ofert PKP Intercity można znaleźć na stronie www.intercity.pl oraz dzwoniąc pod numer telefonu 19 757. Dodatkowo, w weekend, w trakcie którego zmienia się rozkład jazdy, na największych dworcach w Polsce, np. na stacji Szczecin Główny, pomocy pasażerom udzielą informatorzy mobilni.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook