×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Miniony weekend był pracowity dla funkcjonariuszy Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie pracujących na Terminalu Promów Morskich w Świnoujściu. Ujawnili 2160 litrów nielegalnego alkoholu. 
Obydwa przewozy były realizowane przez tych samych sprawców. 17 marca br. w godzinach wieczornych, funkcjonariusze Oddziału Celnego zatrzymali do rutynowej kontroli samochód dostawczy marki Renault Master udający się na prom do Szwecji. Według deklaracji kierującego pojazdem w przestrzeni ładunkowej znajdować się miały zwoje wełny mineralnej. Po dokonaniu oględzin tylnej części pojazdu, zdecydowano o poddaniu pojazdu szczegółowej kontroli. Na efekt nie trzeba było długo czekać. Po zdjęciu kilku warstw wełny funkcjonariusze znaleźli imitującą paczkę płyt MDF skrzynię, a w niej 360 trzylitrowych opakowań alkoholu BORIS JELZIN VODKA bez polskich znaków akcyzy.
 
Następnego wieczoru ujawniono kolejny transport. Funkcjonariusze pełniący służbę na Terminalu Promowym zauważyli, że na jego terenie pojawił się pojazd, ten sam, którym poprzedniego wieczoru przewożony był nielegalny alkohol. Jego kierowca przesiadł się do samochodu stojącego na parkingu marki OPEL MOVANO i próbował nim odjechać. Funkcjonariusze zatrzymali i skontrolowali przestrzeń ładunkową pojazdu. Pod zgrzewkami z piwem funkcjonariusze ujawnili kolejne 360 trzylitrowych opakowań alkoholu BORIS JELZIN VODKA bez polskich znaków akcyzy.
 
Łącznie, w czasie pracowitego weekendu, w wyniku przeprowadzonych działań, ujawniono i zatrzymano 2160 litrów nielegalnego alkoholu o szacunkowej wartości 115920 zł., w stosunku do którego kwota niezapłaconego podatku akcyzowego wynosi 46202 zł.
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn