×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

W niedzielę 9 lipca na wieczną wachtę odszedł komandor Ryszard Ułamek, ostatni dowódca ORP Iskra (na zdj. szósty od prawej). - Nie przyznano mu asysty honorowej - powód: służył w MW za komuny. Jakbyście to określili? - pyta kapitan ż.w. Jacek Sobota z Kołobrzegu.


Kapitan ż.w. Jacek Sobota 15 lipca 2017 roku, nazajutrz po pogrzebie Komandora, napisał do swoich znajomych:
Zmarł Ryszard Ułamek. W niedzielę 9 lipca na wieczną wachtę odszedł komandor Ryszard Ułamek – ostatni dowódca ORP Iskra.
Ryszard Ułamek urodził się 7 sierpnia 1930 roku. W latach 1971-1977 był dowódcą żaglowca szkolnego Marynarki Wojennej ORP „Iskra”. Był moim przełożonym w czasie studiów. Był autorem książki „Okręt szkolny Iskra”. Pogrzeb Ryszarda Ułamka odbył się w piątek 14 lipca 2017 roku o godzinie 12 na Cmentarzu Witomińskim w Gdyni. Nie przyznano mu asysty honorowej - powód: służył w MW za komuny. Jakbyście to określili?

źródło: dr Piotr Mierzejewski, Facta Nautica, zdjęcie: 26 listopada 1977 r. w Szczecine - pożegnanie ORP ISKRA. Kmdr Ryszrd Ułamek stoi jako szósty od prawej

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn