×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Za nami gwałtowne burze i kolejna fala upałów. A przed nami? Jaka pogoda będzie nam towarzyszyć do samego końca wakacji? Sprawdźmy prognozę przygotowaną przez Jacka Neptuna. Nasza redakcja nie ponosi odpowiedzialności za poniższe prognozy oraz niczego w tym temacie nie może obiecać, ale trzyma kciuki za słońce!

 
Druga połowa sierpnia nie zapowiada się zimno, wręcz przeciwnie. Będzie ciepło, a nawet bardzo ciepło, ale już bez męczących upałów, ponieważ najgorętszy okres tego roku mamy już za sobą. W najcieplejsze dni miejscami na południu i w centrum termometry pokażą około 30-31 stopni. 
Przede wszystkim padać będzie mniej niż w ostatnich tygodniach, a to oznacza, że możemy liczyć wreszcie na większą dawkę promieni słonecznych. Jednak trzeba się liczyć z burzami, które przechodzić będą w drugiej połowie tygodnia i w pierwszej połowie kolejnego tygodnia. Znów mogą one być gwałtowne, choć wszyscy mamy nadzieję, że już nie tak bardzo, jak ostatnio.
 
 
Czwartek, 17 sierpnia: 
Burzowy front będzie w dalszym ciągu wędrować z zachodu na wschód kraju, przynosząc lokalne burze z ulewnym deszczem, a miejscami także gradem i porywistym wiatrem. Zjawiska mogą powodować szkody. Temperatura będzie spadać z poziomu około 30 stopni do 20 stopni.
 
Piątek, 18 sierpnia: 
Bez zmian w pogodzie, na wschodzie cieplej, na zachodzie chłodniej. Wszędzie natomiast przelotne opady i deszcze, miejscami intensywne. Zachowajcie ostrożność.
 
Sobota, 19 sierpnia: 
Początek weekendu zapowiada się nieprzyjemne, ponieważ będzie padać i grzmieć. Burze w dalszym ciągu mogą być silne i stwarzać zagrożenie. Temperatura będzie mocno zróżnicowana, od zaledwie 18 stopni na zachodzie do niemal 30 stopni na wschodzie.
 
Niedziela, 20 sierpnia: 
Jednak weekend zakończy się ładnie, przynajmniej na większym obszarze kraju. Będzie gorąco.
 
Poniedziałek, 21 sierpnia: 
Na początku tygodnia znów czeka nas fala burz, które najsilniejsze będą na południu.
 
Wtorek, 22 sierpnia: 
Burzowo na wschodzie, południu i w centrum, tam też najgoręcej, do 30 stopni. Najładniej będzie na północnym zachodzie, bez deszczu i słonecznie.
 
Środa, 23 sierpnia: 
W połowie tygodnia zdecydowanie więcej błękitnego nieba.
 
Czwartek, 24 sierpnia: 
To będzie początek dłuższego okresu pogodnej, suchej i ciepłej aury, na którą wszyscy czekamy.
 
Piątek, 25 sierpnia: 
Mnóstwo słońca i przyjemnie ciepło. Czego chcieć więcej w sierpniu?
 
Sobota, 26 sierpnia: 
Bezkresny błękit nieba i temperatura w okolicach 25 stopni. Cudownie.
 
Niedziela, 27 sierpnia: 
Cały weekend bezchmurny i bardzo ciepły. Uroczy koniec wakacji.
 
Poniedziałek, 28 sierpnia: 
Ostatnie dni sierpnia miną pod znakiem pogodnego wyżu. Lepiej wakacje chyba nie mogą się skończyć. Aż prosi się o wypoczynek na świeżym powietrzu.
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn