×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Dwa kilogramy sterydów anaboliczno-androgennych o szacowanej wartości 200 tys. zł ujawnili funkcjonariusze z CUDO-Oddziału Celnego w Szczecinie Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego, kontrolujący przesyłki pocztowe.
 
Odbiorcą przesyłek miał być mieszkaniec naszego regionu, dla którego dwie paczki, każda na inny adres, przyleciały, tak jak to zwykle bywa, z Chin. Dla zmylenia, jedna przesyłka opisana była jako próbki surowych składników do zmieszania o wartości 15 $, a druga była prezentem o nieco wyższej wartości.
Mający już duże doświadczenie w kontaktach z takimi towarami, funkcjonariusze postanowili przyjrzeć się bliżej „składnikom” i prezentowi, dlatego poddali paczki rewizji. Nie byli zdziwieni znajdując w przesyłce opakowania, które zdają się być już standardową przykrywką dla różnego rodzaju farmaceutyków i ich pochodnych. Tym razem, była to kukurydza w proszku oraz opakowanie w stylu określanym potocznie „nie wiadomo, co jest w środku”, czyli bez żadnych informacji o zawartości towaru, producencie, składnikach itp. 
Pobrane próbki wysłano do Centralnego Laboratorium Celno-Skarbowego z prośbą o określenie składu badanego towaru. Otrzymane wyniki były jednoznaczne – w badanych próbkach znajdowały się sterydy anaboliczno androgenne, które zdaniem laboratorium KAS, mogą naruszać przepisy ustawy Prawo farmaceutyczne. Zabezpieczony towar wraz z dokumentacją przekazano, właściwemu organowi w takich sprawach, czyli Policji.
To już siódmy kilogram tego specyfiku, jaki w ostatnich miesiącach funkcjonariusze zachodniopomorskiej KAS ujawnili w trakcie rewizji przesyłek pocztowych. Ich szacowana wartość na rynku, to prawie 700 tys. zł.
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn