×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Reprezentacja Bałtyckiego Hufca Morskiego ZHP w Kołobrzegu wyjechała na ogólnopolski Zlot Gdańsk 2018. W obozie bierze udział łącznie ok. 15 tysięcy zuchów, harcerzy i instruktorów z całego kraju. 
 
 
„Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro” To wezwanie do szerszego spojrzenia na otaczający nas świat i podjęcia prawdziwych działań. Ten zlot ma zainspirować dzieci i młodzież. Przez 10 dni  wakacji tysiące harcerzy ze wszystkich zakątków Polski będzie razem uczyć się, bawić i na nowo odkrywać, czym jest braterstwo, praca nad sobą i służba. 
Czas spotkania młodych ludzi jest wyjątkowy. W tym roku obchodzone jest, bowiem 100-lecie powstania ZHP oraz 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Zabawa i wypoczynek, to coś, na co liczy każdy podczas wakacji, ale na tegorocznym Zlocie wielki nacisk kładzie się na wspomnianą już służbę. Skorzysta z niej lokalna społeczność na terenie całych Kaszub, szczególnie w miejscowościach dotkniętych zeszłoroczną nawałnicą. Zajęcia są tak skonstruowane, by po powrocie w swoje, rodzinne rejony harcerze wykorzystali zdobyte umiejętności i zapał
O tym, co dzieje się w Gdańsku informuje pwd. Olga Korowacka, zastępca komendanta hufca ds. programowych : Do Gdańska wyjechaliśmy w nocy z 5 na 6.08. Wczorajszy dzień cały upłynął na budowaniu obozowiska. Razem z nami, wielkim samochodem dostawczym, poza namiotami pojechała cała masa różności włącznie z drewnem do  budowania bramy. Ogólnie zorganizowanie takiej imprezy na polu, gdzie jeszcze w zeszłym roku było pole uprawne jest wielkim przedsięwzięciem logistycznym. Pracy było i jest, co nie miara, dlatego nie mamy jeszcze czasu na robienie zdjęć. Ciekawskim harcerskiego życia pokażemy coś więcej jutro ? Od jutra też zaczynamy program. Można długo pisać o tym, co składa się na siedem modułów programu by był on atrakcyjny dla współczesnych dzieci, lecz lepiej obserwować hufcowy profil na portalu facebook. Będzie to znacznie ciekawsze. Zajęcia wodne,  przyrodnicze, z nowoczesnych technologii, gry miejskie, itd.., Największe przedsięwzięcie odbyło się dziś podczas ceremonii otwarcia, gdy 15 tysięcy ludzi pobiło rekord Guinnessa w ułożeniu "żywej" flagi Polski. Korzystając z okazji chcemy bardzo podziękować sponsorom naszego wyjazdy, dzięki którym nasze dzieci będą biwakować w luksusowych warunkach. Przychylność dobrych ludzi sprawiła, że mogliśmy pozwolić sobie na zakup świetnego sprzętu, który po zakończeniu Zlotu będzie służył nam jeszcze przez lata. 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook