Jeszcze w tym roku na terenie ogrodów „Hortulus” w Dobrzycy będzie można spróbować potraw m.in. z warzyw, kwiatów jadalnych i ziół pozyskanych w tym miejscu. A wszystko to za sprawą baru „Rumianek”, który powstanie tam planowo do końca października.

Wicemarszałek Olgierd Kustosz oraz członek zarządu Anna Bańkowska podpisali z beneficjentem, Iwona Bigońską, umowę przyznającą wsparcie z PO RYBY 2014-2020 w wysokości blisko 100 tys. zł na zakup wyposażenia potrzebnego do stworzenia baru "Rumianek" w ogrodach "Hortulus" w Dobrzycy. Całkowity koszt zadania to ok. 300 tys. zł.

- To nie tylko starannie pielęgnowane kompozycje roślinne oraz wkomponowane elementy architektury i sztuki ogrodowej, ale także miejsce zabawy, rekreacji i wypoczynku dla całych rodzin. To tutaj odbywa się od lat kulinarny Festiwal Kwiatów Jadalnych, jedyna tego typu impreza w Polsce organizowana na tak szeroką skalę. Cieszę się, że dzięki unijnym środkom to miejsce będzie się rozwijać – mówi wicemarszałek Olgierd Kustosz.

Dofinansowanie z PO RYBY 2014-2020 pozwoli na zakup i montaż sprzętu gastronomicznego na potrzeby powstającego, wielofunkcyjnego obiektu produkcji i sprzedaży kulinariów - baru „Rumianek”. Będą to m.in.: komora chłodnicza (przeznaczona do całorocznego przechowywania warzyw, kwiatów jadalnych i ziół pozyskanych z ogrodu), piec konwekcyjny parowy, wózek transportowy, stoły chłodnicze, mroźnicze, kuchenki, stół ze zlewem, witryna cukiernicza, mechaniczna obieraczka do ziemniaków oraz sprzęt i oprogramowanie do systemu sprzedaży. W nowo powstałym miejscu zatrudnione zostaną na całoroczny etat 2 osoby.

Ogrody Hortulus w Dobrzycy to kompleks ogrodów pokazowych tworzonych od ponad 25 lat. To miejsce wypoczynku, rozrywki oraz edukacji przyrodniczej. Położone są w powiecie koszalińskim w wyjątkowej strefie klimatycznej. Ogrody oddalone są o kilka kilometrów od brzegu Morza Bałtyckiego, jest to najbardziej na północ wysunięta kolekcja dendrologiczna w Polsce. Kompleks składa się z dwóch zespołów ogrodowych o odmiennym charakterze - Ogrodów Tematycznych Hortulus oraz Ogrodów Hortulus Spectabilis. Między zespołami ogrodowymi, które dzieli 2 km, znajduje się teren Szkółki Roślin Ozdobnych Hortulus.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn