Komenda Wojewódzka Policji przestrzega przed kolejnymi oszustami działającymi metoda „na policjanta”. Jako swoje ofiary, sprawcy wybierają seniorów.

Na terenie naszego województwa ponownie uaktywnili się oszuści działający metodą "na policjanta". Od początku sierpnia na Policję zgłosiło się trzech seniorów, którzy łącznie stracili 80 tysięcy złotych.

Zgłoszone na Policję zdarzenia dotyczą podobnego działania sprawców. Nieznajomy mężczyzna dzwonił do seniorów na telefon stacjonarny podając się za rzekomego policjanta. Pod pretekstem uchronienia ich członków rodziny przed odpowiedzialnością karną za spowodowanie rzekomych wypadków drogowych, wyłudził oszczędności starszych mieszkańców naszego województwa. Dwa zdarzenia dotyczą mieszkańców Szczecina, gdzie dwaj 91- latkowie przekazali oszustom ponad  40 tysięcy złotych.

Ostatnie z głoszenie dotyczyło 81- letniej mieszkanki Stargardu, do której zadzwoniła na telefon stacjonarny  kobieta, podająca się za policjantkę i poinformowała seniorkę, że jej wnuczek spowodował wypadek drogowy, podczas którego potracił kobietę w ciąży. W wyniku tego zdarzenia kobieta miała straciła dziecko, a sama znajdować się w ciężkim stanie. Rzekoma policjantka przekazała słuchawkę mężczyźnie, który podał się za wnuka 81- latki. Mężczyzna potwierdził  opowiedzianą wcześniej  historię i prosił o pomoc finansową i przekazanie pieniędzy mężczyźnie, który się po nie zgłosi. Kobieta straciła 40 tysięcy złotych.

Dlatego pamiętajmy, że w  przypadku jakichkolwiek podejrzeń, że rozmówca nie jest prawdziwym funkcjonariuszem należy zadzwonić na numer 112, ale najpierw rozłączyć poprzednią rozmowę. Chwilę odczekać i dopiero wtedy wykonać nowe połączenie.

 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn