Podczas dzisiejszej konferencji prasowej członkowie Lewicy omówili obywatelski projekt ustawy „Renta Wdowia”. Przedstawiono także nowatorski, pierwszy w historii powiatu kołobrzeskiego, projekt dotyczący in vitro.

„Renta Wdowia” to projekt polityki senioralnej Lewicy. To projekt, który ma pomóc tym, którzy w tej chwili przebywają na rentach i emeryturach, a którzy zostali osamotnieni, mówił podczas konferencji Stanisław Wziątek.

Lewica oraz Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych proponują, aby pozostała przy życiu osoba mogła zachować swoje świadczenie i powiększyć je o 50 procent renty rodzinnej po zmarłym małżonku lub pobierać rentę rodzinną po zmarłym małżonku i 50 procent swojego świadczenia. W Kołobrzegu pod obywatelskim projektem ustawy „Renta Wdowia” udało się zebrać około 3 tysięcy podpisów. 

Podczas konferencji omówiono także przygotowany przez Lewicę projekt uchwały w sprawie dofinansowania programu in vitro.

Więcej w materiale wideo.

 

 

 

Komentarze  
+5 # blondi 2023-02-18 23:08
A gdzie kolezanka Sandra? Zawsze w pierwszym rzedzie? podzielila los Artura z Mewy? :oops: :oops: :oops:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # Siostra 2023-02-20 08:12
Cytuję blondi:
A gdzie kolezanka Sandra? Zawsze w pierwszym rzedzie? podzielila los Artura z Mewy? :oops: :oops: :oops:


skończyła zanim zaczęła
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # Zenek 2023-02-20 20:15
Ale jak to? Może po prostu wyjechała na ferie?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # Dari 2023-03-22 10:16
Projekt renty wdowiej to uczciwa zmiana i dobra, a przede wszystkim systemowa. System emerytalny oparty jest o składki z pracy. Na obecnie obowiązującym syDariastemie rent rodzinnych zyskują obecnie tyko kobiety/ wdowy, które żadnej składki do systemu nie włozyły. Te aktywne zawodowo,które wypracowały świadczenie własne tracą cały swój dorobek życia. Ich świadczenie zabrał ZUS i państwo. My oczekujemy,by nam tylko oddano to co wypracowałysmy. Dlatego, że te świadczenia tam leżą w ZUSie, to nie powinno nawet mówić się i tym ,że nie ma pieniędzy na ten projekt. Powinny tam być, a jak nie to gdzie są??? Propozycja renty wdowiej to dobra zmiana, to przywrócenie godności tym kobietom( zwłaszcza) to poszanowanie ich praw. Ta ustawa powinna zostać wprowadzona w życie bez zbędnej zwłoki i bez względu na opcję polityczne. To dobra zmiana.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn