Kolejne w tym roku egzaminy chętnych do służby w Straży Granicznej odbyły się w Komendzie Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Do drugiego etapu kwalifikacji przystąpiło łącznie 22 kandydatów (10 kobiet i 12 mężczyzn), spośród których pozytywną ocenę otrzymało 20 osób.

Najpierw był test z wiedzy ogólnej, znajomości języka obcego i sprawności fizycznej, a potem z każdym kandydatem została przeprowadzona rozmowa kwalifikacyjna. Teraz zwycięska dwudziestka zostanie skierowana do komisji lekarskiej, która określi zdolność kandydatów do służby. Rekrutację w Komendzie MOSG nadzorowała komisja egzaminacyjna składająca się z funkcjonariuszy MOSG i przedstawicieli Biura Spraw Wewnętrznych Straży Granicznej.

Morski Oddział Straży Granicznej od początku roku w sposób ciągły prowadzi nabór do służby. W tym roku planowane jest przyjęcie 75 funkcjonariuszy. Dokumenty aplikacyjne można składać w Komendzie MOSG w Gdańsku oraz w jednostkach Straży Granicznej w Świnoujściu, Rewalu, Szczecinie, Kołobrzegu, Darłowie, Ustce, Władysławowie, Elblągu i Krynicy Morskiej. Informacje na temat naboru zamieszczone są na stronie internetowej oddziału w zakładce „Rekrutacja do służby w MOSG”. O naborze można również porozmawiać, dzwoniąc pod nr 58/524-24-24. Dla usprawnienia rekrutacji powołano koordynatorów do spraw naboru do służby. Kandydaci z województwa zachodniopomorskiego mogą kontaktować się pod numerem tel. 721-961-599, z pozostałych województw pod numerem 797-337-256.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn