- Tu jest pięknie, zostańcie na dłużej! - mówił Jerzy Owsiak, szef fundacji WOŚP, podczas uroczystego otwarcia strefy Pomorza Zachodniego na Pol’and’Rock. Wydarzenie uświetnił plenerowy wernisaż „Poster Show” prof. Lexa Drewinskiego.

- Ta wystawa to niebywałe komentarze otaczającej rzeczywiści - zauważył marszałek Olgierd Geblewicz. Pojawił się pomysł, by słynny szczeciński artysta stworzył plakat zachęcający do udziału w wyborach.

Strefa Pomorza Zachodniego na Pol’and’Rock działa od czwartkowego poranka. Ale jej uroczyste otwarcie odbyło się po godzinie 13, tuż przed oficjalnym startem festiwalu i pierwszymi koncertami.

- Pomorze Zachodnie jest piękne. Zachęcam, byście zostali tu dłużej - mówił Jerzy Owsiak, który z Marszałkiem Województwa Zachodniopomorskiego Olgierdem Geblewiczem powitał festiwalowych gości. - Tutaj nikt się nie nudzi! Od rana do wieczora tyle się dzieje! Jest strefa zdrowia, gdzie można zrobić bezpłatne badania. Dziękuję, że to zorganizowaliście.

Wakacyjne święto muzyki odbywa się na terenie lotniska Broczyno pod Czaplinkiem. Tak jak przed rokiem. Ale strefa Pomorza Zachodniego w festiwalowym miasteczku jest dwa raz większa niż rok temu! Urząd Marszałkowski, we współpracy m.in. zachodniopomorskimi uczelniami i NGO, zorganizował tam kilka podstref: książki, nauki, sportu, wypoczynku, zdrowia, promocji regionu. W programie są wydarzenia artystyczne, edukacyjne, zabawa i rekreacja. Animacje dla dzieci, spotkania z ekologią, podwieczorki z poezją, fascynujące wykłady, a nawet szkolenia z udzielania pierwszej pomocy, konsultacje psychologiczne.

Marszałek przypomniał, że Pol’and’Rock jest podziękowaniem za pracę wolontariuszy WOŚP. A Pomorze Zachodnie z dumą i radością gości to wyjątkowe wydarzenia. I dziękuje za wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla regionalnych placówek medycznych. Mobilne gabinety i bezpłatne badania podczas festiwalu to „gest wdzięczności za dary WOŚP”. Otwarcie strefy Pomorza Zachodniego w festiwalowym miasteczku uświetniło otwarcie wystawy plakatów prof. Lexa Drewinskiego. Uczestnicy plenerowego wernisażu żartowali, że słynny grafik i plakacista nigdy nie miał tak licznej publiczności.

- Ta wystawa wywołuje niebywałe komentarze - zauważył marszałek Olgierd Geblewicz.

- Plakaty mówią bardzo dużo skromnymi środkami. To, co robi Lex, idealnie trafia do ludzi, którzy tutaj są. To są skróty, które mówią, z kim mamy do czynienia - dodał Jerzy Owsiak.

Zaproponował też, by prof. Lex Drewinski stworzył plakat zachęcający Polaków do głosowania. Dyrygent WOŚP i marszałek Olgierd Geblewicz podkreślali, by „iść do wyborów”. Wystawa „Poster Show” podejmuje najważniejsze społeczne tematy ostatnich lat. Festiwalowicze tłumnie ją odwiedzają.

- Gratuluję nazwy Pol’and’Rock, bo jest skrótowa, plakatowa, polska i rockowa - mówił Lex Drewinski podczas czwartkowej inauguracji.

Festiwal Pol’and’Rock potrwa do 5 sierpnia. Jest to impreza niebiletowana. Wszystkie koncerty i atrakcje są bezpłatne. Ogólnodostępne i darmowe jest również pole namiotowe (wyjątek stanowi Rock Camp). Wystąpi ponad 40 wykonawców m.in. Spin Doctors, Apollo 440, Lady Pank, Brodka, Napalm Death, Carpenter Brut i Biohazard.

Więcej informacji: https://polandrockfestival.pl/

Strefa Pomorza Zachodniego - miejsce wypoczynku, zabawy, nauki - zlokalizowana jest w centrum festiwalowego miasteczka. Działa od czwartku do soboty (3-5 sierpnia).

Komentarze  
+11 # prawda 2023-08-04 17:53
Trzy ostatnie Orkiestry Świątecznej Pomocy do dziś nie rozliczone, a prywatna fundacja ma się nieźle.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-1 # PTTK 2023-08-04 21:58
Nie ma najmniejszej wątpliwości- Pomorze Zachodnie jest piękne, ale warto o tym przypominać.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+4 # Złe Energie 2023-08-06 22:18
Przywieżli na Pomorze Zachodnie dużo złej energii i chyba dlatego mamy tu taki "biblijny potop".
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn