Austriackie miasta Graz i Linz to nowe kierunki połączeń z Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów im. NSZZ Solidarność. Inauguracja lotów planowana jest na 13 maja 2024 r. Z inicjatywą uruchomienia takich połączeń wystąpiła strona austriacka.

Czarterowe loty, obsługiwane przez linie Avanti Air, mają się odbywać raz w tygodniu. Samoloty mają startować z Grazu o godz. 9 i o 10.40 lądować w Goleniowie. Następnie zaplanowany jest wylot do Linzu z lądowaniem o godz. 13.05. Po godzinie samolot wyruszy w drogę powrotną do Goleniowa. Loty ze Szczecina do Grazu zaplanowane są na godzinę 16.30, a lądowanie o 18.10.

- Cieszymy się z uruchomienia kolejnych kierunków, co niewątpliwie pozytywnie wpłynie na rozwój naszego lotniska. Ponadto cieszy nas fakt, że Austriacy dostrzegli potencjał turystyczny Pomorza Zachodniego. Nasza oferta z pewnością nie odbiega od tego, co oferują kurorty w innych krajach. Baza hotelowa jest nowoczesna, mamy poza tym szeroka ofertę dla osób, które lubią aktywnie spędzać wypoczynek - mówi Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Polskie wybrzeże Morza Bałtyckiego z każdym rokiem zyskuje na popularności. W czasie tegorocznych wakacji Bałtykiem zachwycali się zarówno Czesi, jak i Niemcy, którzy wcześniej spędzali urlopy nad chorwackim Adriatykiem.

Austriacy docenili także imponujące krajobrazy i nasze plaże. Dwa biura podróży mają już w swojej ofercie wypoczynek na Zachodniopomorskim Wybrzeżu, a bezpośrednie loty mają wpłynąć na wzrost zainteresowania wakacyjnymi propozycjami Pomorza Zachodniego. Zgodnie z przedstawionym harmonogramem loty będą się odbywać od 13 maja do 14 października 2024 r.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn