Podczas wczorajszej Komisji Komunalnej poruszono na temat modernizacji Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Korzyścienku. W przyszłym tygodniu ma zostać ogłoszony przetarg na realizację tej inwestycji. Jej koszt to ponad 40 milionów złotych. Zieleni udało się pozyskać 13 milionów dofinansowania. 

Temat Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Korzyścienku poruszany jest od lat. Jej przebudowa ma wpłynąć na zniwelowanie odoru jaki się z niej wydobywa.

Do tej pory przeprowadzono już inwestycję dotyczącą modernizacji kompostowni, która kosztowała 7 milionów złotych. 

Według Krzysztofa Plewki nie ma żadnej poprawy po jej modernizacji, a wręcz jest gorzej.

Radny uważa także, że instalacji w Korzyścienku nie należy modernizować, a przenieść.

Według Łukasza Zięby modernizacja Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Korzyścienku to najlepsze rozwiązanie, a przenosiny nie wchodzą w grę.

Pierwszy przetarg na modernizację instalacji w Korzyścienku odbył się już we wrześniu ubiegłego roku, jednak żadna z firm nie spełniała wymogów Zieleni. W przyszłym tygodniu zostanie ogłoszony drugi.

 

Komentarze  
-2 # Iza 2021-04-16 17:04
Pan Plewko ma całkowitą rację .
A panowie Kurzaj i Zięba niech wybiorą się w tamte okolice wieczorem to przekonają się jak tam smierdzi i nie będą głupot opowiadać bo słuchać się tych kłamstw nie daje.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # Prawda 2021-04-16 21:52
Pan plewki działa tylko w swoim interesie, a nie mieszkańców, jak by nie on to instalacja dawno była by zmodernizowana i miasto miałoby większe korzyści z tego, a odór jest z oczyszczalni i to z roku na rok większy. Nie słuchajcie tego Pana bo mąci wszystkim w głowach .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook