W piątek odbyło się posiedzenie Komisji Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych (KOPI) przy Generalnym Dyrektorze Dróg Krajowych i Autostrad, na którym została przyjęta dokumentacja obejmująca projekt budowlany dla odcinka DK11 rondo Janiska - węzeł Kołobrzeg Wschód.

Zatwierdzenie dokumentacji umożliwi złożenie wniosku o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Realizacja inwestycji planowana jest w latach 2022-2023.

Nowe połączenie z portem w Kołobrzegu

Inwestycja połączy węzeł Kołobrzeg Wschód na drodze ekspresowej S6 z oddanym do ruchu 3 lata temu fragmentem obwodnicy Kołobrzegu w ciągu DK11 i zrealizowanym w latach wcześniejszych przez samorząd dojazdem do portu w Kołobrzegu. Jest to ostatni brakujący element dla stworzenia docelowego układu dróg krajowych w rejonie Kołobrzegu, tak aby DK11 nie przebiegała przez centrum miasta, co pozwoli na lepsze skomunikowanie portu.

Optymalne rozwiązania projektowe

Przygotowanie inwestycji obejmowało szereg spotkań z lokalną społecznością. Przyjęte rozwiązania są kompromisem, który godzi oczekiwania mieszańców Miasta Kołobrzeg mieszkających po wschodniej stronie drogi z wymaganiami określonymi w decyzji środowiskowej i koniecznością zapewnienia dojazdu dla mieszkańców Gminy Kołobrzeg (miejscowości Budzistowo). Wiadukt w ciągu DK11 nad drogą do Budzistowa został maksymalnie obniżony z początkowo planowanej wysokości blisko 8 metrów do wysokości 6 metrów. Na trasie przewidziano również budowę ekranów akustycznych o wysokości od 2 do 3,5 metrów w zależności od lokalizacji i o łącznej długości 732 metrów, w tym na całym odcinku od ronda Janiska (im. Jerzego Patana), aż do zejścia nasypu do poziomu terenu za drogą do Budzistowa. W projekcie przewidziano również wykonanie nasadzeń zieleni na skarpie i przy podstawie nasypu. Dodatkowo ekran akustyczny ma być obsadzony pnącą się roślinnością.

Za: www.gddkia.gov.pl

Komentarze  
+8 # TOM 2021-04-17 10:45
W koncu racjonalna decyzja,bo gadanie w nieskonczonosc to nasza specjalnośc.Teraz wzywam magistrat i radeę miasta do podjęcie pilnych działań na rzecz poszerzenia odcinka drogi, od ronda Solidarności do ronda Patana.Jesli to będą takie ślamazarne działania ,jak poszrzenie granic miasta ,to tego waznego,komunikacynego gardla nie zlikwidujemy nigdy.Ważnym, dzialaniem moim zdaniem powinno byc dążenie do oswietlenia t odcinka obwodnicy centrum,tak aby nowa DK 11, od węzla Wschód az do portu,była oswietlona , a tym samym bezpieczna dla kierwcow i nie tylko.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+7 # TOM 2021-04-17 14:54
Dodam jeszcze wazny argument koniecznościoswietlenia tego odcinka obwodnicy,a mianowicie , kerowcy jadacy z węzla musza juz widzieć z daleka,ze maja do czynienia z ulicą prowadząca bezpiecznie w tę częsc miasta a nie w szczere pole o długości 2 km,szczególnie w porach nocnych.Inaczej będą pchac sie znow do portu przez oświetlone centrum.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # Daro 2021-04-17 19:09
Ekrany akustyczne w mieście, bzdura jakiej świat nie widział.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # mich 2021-04-18 00:40
Jak przedstawia plan na drodze na Białogard dojdą kolejne dwa ronda. Będziemy się kręcić jak na karuzelach. Proponuję zmienić nazwę ulicy Krzywoustego na ulicę wesołego miasteczka.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # No włsnie 2021-04-18 11:30
Cytuję mich:
Jak przedstawia plan na drodze na Białogard dojdą kolejne dwa ronda. Będziemy się kręcić jak na karuzelach. Proponuję zmienić nazwę ulicy Krzywoustego na ulicę wesołego miasteczka.
A obok nowa KARUZELA.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook