Odbyła się XXVII Nadzwyczajna Sesja Rady Gminy Kołobrzeg. Tematem była tylko jedna uchwała. Dotyczyła ona zwiększenia budżetu Gminy Kołobrzeg o 1,7 miliona złotych.

Zwiększenie budżetu ma związek z kilkoma projektami. Wśród nich znalazły się m.in. przebudowa ulicy Storczykowej w Zieleniewie. Konieczna jest przebudowa kanalizacji sanitarnej, wybudowanie odcinka ok. 140 metrów kolektora sanitarnego oraz postawienie nowych lamp drogowych. Także ulice Wakacyjna oraz Kanarkowa miałyby otrzymać nowe oświetlenie. W planach jest też przygotowanie dokumentacji projektowej budowy oświetlenia na ulicy Łąkowej w Grzybowie.

Innym ważnym projektem jest przedsięwzięcie polegające na dostosowaniu budynku po byłym gimnazjum w Drzonowie na budynek z funkcją opiekuńczo-wychowawczą. Funkcjonować tam miałyby żłobek oraz przedszkole.

Zaplanowano także budowę przyłączy wodno-kanalizacyjnych oraz elektrycznych do sezonowych punktów gastronomicznych przy ulicy Bałtyckiej w Grzybowie. Na pewno sprawi to, że miejsca które Gmina Kołobrzeg oferuje dzierżawcom będą dużo atrakcyjniejsze. Uchwałę jednogłośnie przegłosowano. Całą sesję obejrzeć można TUTAJ.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook