Podczas dzisiejszej konferencji prasowej wicewojewoda zachodniopomorski przekazał staroście kołobrzeskiemu umowę na dofinansowanie przebudowy przejścia dla pieszych na ul. Szczecińskiej w Zieleniewie.

Koszt inwestycji to ponad 70 tysięcy złotych,  z czego blisko 57 tysięcy to kwota dofinansowania.

W ramach umowy, do 15 października powstanie m.in. dwufazowa sygnalizacja świetlna, radar oraz nowe oświetlenie.

Nowoczesne przejście, dobrze oznakowane i zarządzane to według Czesława Hoca wymóg współczesnego bezpieczeństwa dla wszystkich pieszych.

Całość inwestycji zamyka się w kwocie ponad 70 tysięcy złotych. Wkład powiatu to 14 209 złotych, reszta pieniędzy pochodzi z dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Komentarze  
+1 # ika 2021-08-23 15:28
super
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # Hit 2021-08-24 00:29
Nius dekady.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+8 # TOM 2021-08-24 08:07
.Bareja.70 tysięcy i cała klasa polityczna województwa.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+4 # Zyga 2021-08-24 10:55
Ten temat uciążliwości przejścia dla pieszych przez ulicę w Zieleniewie winien zostać uregulowany administracyjnie w związku z wydaniem pozwolenia na budowę sklepu wielkopowierzchniowego, które to pozwolenie zresztą wydał Starosta Kołobrzeski. To był okres i obowiązki , które winien wypełnić Starosta jako działanie organu zgodnie z prawem i na podstawie prawa. Wydając pozwolenie na budowę Starosta jako organ nie dostrzegł, nie przewidział tak istotnych dla sprawy okoliczności i w związku z tym wydał wadliwe pozwolenie na budowę sklepu , które w okresie od otwarcia sklepu nastręczyło dla mieszkańców Zieleniewa wiele kłopotów i
utratę bezpieczeństwa w przejściu na drugą stronę drogi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+5 # Zyga 2021-08-24 10:57
C.d.
W ten oto sposób Starosta stworzył dla siebie samego problem , który teraz jako dobry wujek sam będzie rozwiązywał . To takie coś w rodzaju "swojej usługi" w wykonaniu Starosty, że aż wstyd tego nie zauważyć.Ktoś kto zepsuł robotę, będzie ją teraz naprawiał koniecznie w świetle kamer i za nie swoje pieniądze.
Tak trzymać , a będzie "ok".
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook