Urzędnicy Gminy Kołobrzeg otrzymali od zaniepokojonej turystki informację o bobrze, który od dwóch dni przebywa na plaży w Dźwirzynie. Turystka była bardzo zmartwiona jego stanem. 

W ramach konsultacji Gmina Kołobrzeg skontaktowała się z Błękitnym Patrolem WWF, którego członkowie choć zajmują się zazwyczaj fokami i morświnami, mają szerokie doświadczenie w postępowaniu z różnymi dzikimi zwierzętami. Członek Błękitnego Patrolu, Paweł Żmuda, rozwiał wszystkie wątpliwości:

- Takie sytuacje się zdarzają. Ten zwierzak ma się w porządku, musi tylko odpocząć. Najważniejsze jest, żebyśmy my go nie stresowali. Zaganiając go do morza, gdzie musi płynąć pod fale, tylko go zmęczymy. Kiedy już odpocznie wróci do siebie. On wie dokąd ma iść. Otrzymaliśmy też informację, że jest to prawdopodobnie bóbr, którego widziano już w Dźwirzynie rok temu. Prosimy zatem w jego imieniu, aby nie podchodzić do niego, nie karmić go, nie robić mu zdjęć - to tylko go stresuje. Bóbr przyjechał do nas na krótki urlop i mamy nadzieję, że znajdzie tu odrobinę spokoju. 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook