Przed północą we wtorek, na ulicy Nadmorskiej w Grzybowie doszło do wybuchu. Wybuch oraz gęsty dym unoszący się w powietrzu zwrócił uwagę mieszkańców, którzy szybko wezwali na pomoc strażaków.

Na miejsce skierowano 4 zastępy - oprócz strażaków z Kołobrzegu wezwano także gminne jednostki OSP z Korzystna, Starego Borku i Karcina. Doświadczeni strażacy szybko poradzili sobie z zagrożeniem i opanowali sytuację. Znaleziono także przyczynę wybuchu i pożaru. Ktoś podjął decyzję, by wypalić śmieci. Wybuch spowodowało naprawdopodobniej opakowanie po lakierze do włosów lub dezodorancie. Sprawą zajmowali się przybyli na miejsce policjanci.

Pamiętajmy, że palenie śmieci szkodzi wszystkim bez wyjątku. Wpływa niekorzystnie na środowisko, na zdrowie ludzi, a w przypadkach takich jak ten, może dojść do zagrożenia życia. Dlatego też palenie śmieci jest zabronione. Zgodnie z art. 191 Ustawy o odpadach, kto nie przestrzega tego zakazu podlega karze aresztu lub grzywny. Za spalanie odpadów w instalacjach grzewczych lub na wolnym powietrzu grozi mandat w wysokości do 500 zł lub kara grzywny do wysokości 5000 zł, gdy sprawa zostanie skierowana do Sądu.

Komentarze  
0 # Grzybowianka 2022-05-13 10:02
To nie pierwszy przypadek, palenia śmieci
w Grzybowie .Nocą ,bo nikt nie widzi? Bo służby sanitarne śpią .Jak można palić i truć
mieszkańców .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook