W Dźwirzynie trwają poszukiwania wód termalnych. Prowadzony jest odwiert, który ma potwierdzić odkrycia badaczy. Według Akademii Górniczo-Hutniczej z Krakowa na działce są wody o temperaturze 56 stopni.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w Dźwirzynie zostanie wybudowana ciepłownia geotermalna. Służyć będzie ona nowemu obiektowi z naturalnymi wodami termalnymi oraz sanatorium Matki z Dzieckiem. Jednak nie będą to tylko baseny z gorącą wodą i ogrzewanie dla dwóch ośrodków. Jeśli woda będzie miała odpowiednie właściwości zasilać ma także ośrodki sąsiadujące. Według naukowców złoża znajdują się na głębokości około 2 kilometrów. Na razie odwiert sięga 1935 metrów. Koniec poszukiwania przewidywany jest na koniec maja, początek czerwca. 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook