W miniony weekend w Ogrodach Przelewice odbył się Festiwal Tradycji Pomorza Zachodniego. Na festiwal zaproszono sołectwa oraz Koła Gospodyń Wiejskich z całego województwa. Wszyscy mieli okazję wystawić własne stoisko i zaprezentować się.

Na festiwalu pojawiła się silna reprezentacja Gminy Kołobrzeg. Swoje stanowiska wystawiły 3 Koła Gospodyń Wiejskich - KGW Na Fali z Dźwirzyna, KGW Przećminianki z Przećmina, KGW Bogucino oraz 1 sołectwo - Rościęcino. Na stoiskach był cały wachlarz pełnych dań, deserów oraz dodatków. Do tego prezentowano także rękodzieło.

Oprócz wystawienia własnego stoiska KGW Przećminianki oraz Bogucino brały też udział w konkursie kulinarnym. W kategorii deserów KGW Przećminianki otrzymały wyróżnienie za ciasto truflowe z musem malinowym, a KGW Bogucino zdobyło drugie miejsce za miodownik.

W sobotni wieczór odbyła się także Gala Sołtysów, w której uczestniczyli również sołtysi z Gminy Kołobrzeg.

Była to pierwsza edycja Festiwalu Tradycji Pomorza Zachodniego, jednak zapewne nie ostatnia.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook