Już za nami IV edycja Festynu Strażackiego. W sobotę do Korzystna zjechało kilkanaście jednostek OSP z naszego regionu, by pokazać się na tej tradycyjnej już imprezie w Gminie Kołobrzeg.

O 13:30 konwój 28 samochodów strażackich ruszył przez Kołobrzeg. Przejechali całe miasto i wjechali do Korzystna. O 14:00 rozpoczęła się oficjalna część. Strażacy złożyli meldunek. Na imprezie pojawiło się dużo notabli, ktorzy chcieli podziękować strażakom za ich pracę - senator Janusz Gromek, poseł Czesław Hoc, członek zarządu Woj. Zachodniopomorskiego Anna Bańkowska, radny Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego Henryk Carewicz starosta Tomasz Tamborski, Prezeydent Kołobrzegu Anna Mieczkowska, radny Kołobrzegu Maciej Bejnarowicz oraz przedstawiciele Gminy Kołobrzeg: zastępca Wójta Katarzyna Janicka-Golonka i radni - Krzysztof Filipowicz, Tomasz Czechowicz, Zygmnut Zygowski. Sami strażacy także dopisali - na wydarzenie przyjechali: Komendant PSP w Gryficach - brygadier Andrzej Gołdyn, Zastępca Komendanta PSP KOŁOBRZEG - Kapitan Krzysztof Azierski, Dowódca JRG Kołobrzeg - Krzysztof Sadowski, Prezes ZOG ZOSP RP - Krzysztof Lewandowski, Komendant Gminny ZOG ZOSP RP w Kołobrzegu - Paweł Bartosiak.

W trakcie imprezy można było obejrzeć pokazy strażackie, m.in. działania bojówek strażackich czy pokaz ratownictwa technicznego. W niektórych prezentacjach można było nawet brać udział, aby móc się nauczyć rzeczy ważnych dla bezpieczeństwa. Pokazywano jak obsługiwać gaśnice, jak użyć koca gaśniczego, można było nawet spróbować swoich sił i sprawdzić jak leje się wodę z prawdziwego węża strażackiego. Ważnym punktem był też pokaz udzielania pierwszej pomocy.

Oprócz tego były także konkursy dla dzieci i i dorosłych. Na imprezę zawitał także Gang Malucha, czyli klub właścicieli popularnego Fiata 126p. Wykorzystano ich obecność i urządzono konkurs na ciągnięcie malucha na linie. Dzielne panie przeciągnęły nawet wóz strażacki.

Gwiazdą wieczoru był oczywiście zespół Lombard. Dali koncert, który na pewno pozostanie w sercach wielu osób, które pojawiły się na Festynie.

Po koncercie była jeszcze nocna zabawa z DJ-em Mixxerem.

Komentarze  
+6 # aTomek 2022-08-01 17:21
Dobre sobie notable Gromek, Hoc i Mieczkowsaka śmiechu warte ale takie czasy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook