Pod takim hasłem w Gościnie odbywa się polsko-ukraiński obóz dla młodzieży. Uczestnicy podczas wakacyjnego wypoczynku mogą poznać pracę strażaka w praktyce. Zajęcia wypełniają też wycieczki po okolicy oraz ćwiczenia ratownicze czy prezentacje sprzętu strażackiego.

Letni wypoczynek dla polsko-ukraińskiej grupy młodzieży organizuje Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. W obozie biorą udział dzieci w wieku od 10 do 16 lat, liderzy lokalnych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Organizacja na ten cel otrzymała dofinansowanie w wysokości 50 tys. zł z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

- To szansa na integrację, ale przede wszystkim aktywny, wakacyjny wypoczynek połączony ze zdobywaniem praktycznych umiejętności. Mam nadzieję, że będzie to ciekawe i inspirujące doświadczenie dla młodzieży, być może przyszłych strażaków – mówi Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Pierwszy dzień to czas na zakwaterowanie w bazie Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie i integrację. O godz. 17:00 komendant obozu st. kapitan Krzysztof Gruchała podał komendę: „Baczność” i złożył Meldunek Wiceprezesowi Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP województwa Zachodniopomorskiego Dh Mirosławowi Zalewskiemu. W trakcie letniego wypoczynku, oprócz integracji i aktywności na świeżym powietrzu, uczestnicy obozu będą uczyć się obsługi sprzętu pożarniczego, musztry czy pierwszej pomocy. Zaplanowano też wykład na temat polskiej i ukraińskiej historii straży pożarnej. Uczestnicy zwiedzą też punkt edukacyjny przygotowany przez nadleśnictwo Gościno czy pojadą na wycieczkę do Kołobrzegu.

Jak podkreśla Piotr Dolata, Dyrektor Zarządu Wykonawczego Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Szczecinie szkolenie ochotnika strażaka należy rozpocząć od dzieci i młodzieży, gdyż wówczas po kilku latach szkolenia ratownik MDP, przechodząc do grupy seniorskiej zna zasady panujące w ratownictwie, potrafi udzielić pomocy, obsługiwać sprzęt techniczny.

Zadanie koordynuje Wydział Współpracy Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

Komentarze  
+2 # POPIS 2022-08-06 09:31
A co mają do tego Ukraińcy? Amok nadal trwa?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # podatnik 2022-08-06 19:45
bardzo dobra inicjatywa u strażaków z dala od propagandy tv
empatia widoczna jest w Gościnie od dawna
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook