Wczoraj wieczorem Skwer Pionierów zamienił się w wielką scenę. Wszystko za sprawą spektaklu tanecznego „Kołobrzeska Kupała”, który przeniósł wszystkich do świata osadzonego w pomorskiej obrzędowości sprzed ponad tysiąca lat. Widowisko łączyło w sobie ideę teatru ulicznego, flash-mobu i tańca spontanicznego.  

Pomysł na takie wydarzenie narodził się spontanicznie i został wykonany niemal w stu procentach przez samych kołobrzeżan. To połączenie ludzi z różnych - mogłoby się wydawać - krańców świata artystycznego, którzy wczoraj połączyli swoje siły.

Spektakl miał na celu przeniesienie widzów do innego wymiaru. Noc Kupały jest bardzo mistycznym doznaniem, mocno osadzonym w naszej tradycji.

Spektakl „Kołobrzeska Kupała” to połączenie elementów naszej tradycji i kultury sprzed ponad tysiąca lat ze sztuką współczesną.

Noc Kupały to święto tańca, miłości i witalności. Uczestnikom tego wydarzenia zależało aby wszystko to przekazać poprzez oryginalną muzykę, taniec i śpiew.

Nieodłącznym elementem Nocy Kupały jest ogień i jego również nie zabrakło podczas wczorajszego wydarzenia. Pokaz tańca i śpiewu zwieńczył taniec ognia, czyli fireshow. A po całym spektaklu mieszkańcy zostali zaproszeni do wspólnego tańca, do którego bardzo chętnie się włączyli.

Wczorajsze wydarzenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Organizatorem wydarzenia było Regionalne Centrum Kultury.

Komentarze  
+4 # dla dzieci dobra 2021-06-25 11:42
Dziękujemy Doktorowi Łukaszowi Gladysiakowi
Za dbałość o prawdę historyczną i edukowanie naszej młodzieży

Uświadamianie młodym ludziom że my kolobrzezanie mieszkamy na odwiecznych prasłowiańskich od tysiecy lat ziemiach

Mamy swoje wielkie osiągnięcia kulturę i wielki potencjał
Tożsamość narodowa i prawda o całej naszej wspaniałej historii właśnie różni nas Polaków - Słowian od zniewolonych owieczek
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn