W piątek 23 lipca rozpoczyna się druga część Festiwalu Artystów Ulicy Sea of Art. Festiwal potrwa do niedzieli 25 lipca.

Piątek 23.07.2021

Godz. 12.00 – "Wesołe podwórka" KLAUNI KULKI

Miejsce: Plac przy Latarni Morskiej

Interaktywna zabawa wraz z dziećmi oraz warsztaty balonowe i bańkowe. Klaunowe gagi, prześmieszne żarty doprowadzą każdego do pęknięcia ze śmiechu.

Godz. 21.40 – spektakl "Blackout" parada cz. 1 TEATR FUZJA

Start: RCK , ul. Zwycięzców, Park 18 Marca, Skwer Pionierów

Godz. 22.00 – spektakl "Blackout" cz.2 TEATR FUZJA

Miejsce: Skwer Pionierów

BLACKOUT to opowieść o świecie wyrosłym na gruzach cywilizacji pozbawionej energii elektrycznej. Rozpoczyna się od cyberpunkowej parady osadzonej w realiach rozpędzonej technokratycznej super korporacji niedalekiej przyszłości. Pełna elektronicznych brzmień, akrobatyki i pędu. Kiedy wydaje się, że szybciej się nie da, następuje wielki krach energetyczny przekreślający wszelkie normy społeczne i cywilizacyjne. Walka ludzkości o przetrwanie na śmieciach cywilizacji prowadzi widza do dzikiej, zanurzonej w steampunkowej estetyce, postapokaliptycznej wizji świata, gdzie najważniejszą walutą stały się resztki energii wyskrobane z dna akumulatorów. Obu częściom spektaklu towarzyszy bezustannie muzyka na żywo, fantastyczna oprawa scenograficzna oraz ekspresyjna i energetyczna gra aktorów.

Sobota 24.07.2021

godz. 12.00 – spektakl "Elmer – Słoń w kratkę" TEATR FUZJA

Miejsce: Plac przy Latarni Morskiej

Spektakl opowiada o przygodach wyjątkowego słonia, który mimo tego, że wyróżnia się ze stada, ma wielu przyjaciół i tworzy sytuacje sprzyjające integracji grupy. Elmer to niesamowity słoń, który utwierdza dzieci w przekonaniu, że inny wcale nie znaczy gorszy. Od razu zjednuje sobie sympatię maluchów, bo nie dosyć, że śmieszny, to świat jego przeżyć jest bardzo podobny do tego, jaki reprezentują najmłodsi. Jego przygody pełne są pozytywnych emocji, radości, zabawy i śmiechu. Razem z Elmerem dziecko odkrywa swoje indywidualne talenty, uczy się tolerancji i otwartości, buduje poczucie własnej wartości i przekonuje się, że warto poznawać świat i zdobywać przyjaciół.

Godz. 16.00 – spektakl "Ale cyrki" KLAUN FELIKS

Miejsce: Plac przy Latarni Morskiej

ALE CYRKI to spektakl w formie show. W programie najlepsze numery z szerokiego repertuaru Klauna Feliksa: komiczna iluzja, interakcyjna żonglerka czym się da ( Klaun Feliks żongluje na 80 sposobów), skecze pantomimiczne, klaunowskie i muzyczne. Widzowie biorą udział w przedstawieniu, które dla dzieci jest okazją do odkrycia swoich talentów. Klaun Feliks czyli Andrzej Talkowski – klaun, mim, żongler, artysta kabaretowy.

Godz. 22.00 – spektakl "Poza czasem" TEATR AKT

Miejsce: Skwer Pionierów

POZA CZASEM to metafora podróży w czasie i przestrzeni, która prowadzi w głąb własnej wyobraźni. Podejmujemy ją nieświadomie każdego dnia, poszukując wartości i dociekając sensu istnienia. Podróżując doświadczamy, poznajemy, pokonujemy słabości, a potem nigdy nie pozostajemy już tacy sami. Zderzają się tu nowe doświadczenia z refleksją nad przemijaniem. Wędrówka poza czasem pozwala spełnić swe marzenia, stać się na chwilę kimś innym. To moment, w którym możemy się zatrzymać i dostrzec drugiego człowieka obok nas. Istotą podróży jest droga, a nie dotarcie do celu. Fantazyjna opowieść utrzymana jest w malowniczej stylistyce steampunk, łączącej styl retro z fantastyką naukową. Teatr ruchu, pantomima, taniec i elementy nowego cyrku w połączeniu z energetyczną muzyką graną na żywo składają się na ekspresyjne widowisko.

Niedziela 25.07.2021

Godz. 12.00 – spektakl "Igraszki z Dropsem" TEATR MAŁE MI

Miejsce: Plac przy Latarni Morskiej

Bajka Jana Brzechwy "Pan Drops i jego trupa" jest inspiracją do zabawy w teatr i pełną niespodziewanych zwrotów akcji opowieścią o obieżyświatach, powsinogach, trampach, włóczęgach, wagabundach, trubadurach, jednym słowem o WĘDROWNYCH GRAJKACH. Piękne lalki - marionetki sycylijskie, autorstwa Katarzyny Samosiej, zabytkowy kufer podróżny - zamieniony w teatralną scenę, muzyka Bartosza Gulaja, to gwarancja wysmakowanej i udanej teatralnej podróży. Zapraszamy w wędrowno – magiczny świat, gdzie WSZYSTKO jest możliwe!

Godz. 16.00 – spektakl "Ale cyrki" KLAUN FELIKS

Miejsce: Plac przy Latarni Morskiej.

Godz. 22.00 – spektakl "Świniopolis" TEATR BIURO PODRÓŻY

Miejsce: Port Pasażerski

Na pewnej świńskiej farmie wszystko jest pozorem. Ta prosta opowieść o małych świnkach wychowywanych i edukowanych przez dorosłe świnie jest echem Orwellowskiego "Folwarku zwierzęcego". Wykorzystuje ona motywy cynicznej manipulacji; tworzy iluzję pięknego świata, konstruując w ten sposób fałszywą rzeczywistość, w której bogiem staje się człowiek. Ta przewrotna intryga ma na celu stworzenie posłusznej, zmanipulowanej społeczności, nieświadomej ponurej przyszłości, która nieuchronnie nadchodzi. Beztroska wychowanków zostaje gwałtownie przerwana w chwili, gdy odkrywają one prawdę o swoim świecie, a jest nią rzeź. Próba buntu zostaje krwawo stłumiona. W tym groteskowym spektaklu wielcy świńscy opiekunowie na szczudłach górują nad małymi bezbronnymi świnkami, których marzenia o szczęściu zostają brutalnie rozwiane.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook