Dzisiaj na plaży przy Kamiennym Szańcu w Kołobrzegu odbyła się realizacja materiału filmowego do teledysku „Na Kołobrzeg!”. Piosenka i teledysk są częścią projektu „Piast Superstars”, realizowanego przez Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie. W postać króla Bolesława III Krzywoustego wcielił się Marek Piekarczyk – wokalista zespołu TSA i jedna z osobowości muzycznych oraz telewizyjnych. 

Dzisiaj plaża przy Kamiennym Szańcu zamieniła się w plan filmowy. Wszystko za sprawą  nietypowego projektu edukacyjnego.  

Projekt „Piast Superstars” zakłada nagrywanie piosenek i kręcenie teledysków poświęconych poszczególnym władcom z Dynastii Piastów doby wczesnego średniowiecza.

Realizatorom projektu zależało, aby ta opowieść o Piastach nie była opowiadaniem o suchych faktach. 

Dla Marka Piekarczyka, który dzisiaj wcielił się w postać Bolesława III Krzywoustego ten projekt, to jak twierdzi, ciekawa przygoda i jednocześnie bardzo dobra forma przedstawiana historii.

Premiera teledysku kręconego dzisiaj na kołobrzeskiej plaży już 18 sierpnia. W projekcie realizowanym przez Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie wzięli także udział kołobrzeżanie ze Stowarzyszenia Budzistowo – dawny Kołobrzeg, Solnicy z Grodu Salsa Cholbergiensis  i Muzeum Patria Colbergiensis. 

 

Komentarze  
+6 # NDM 2021-07-22 21:49
Bolesław Krzywousty nigdy się nie koronował, a zatem nie był królem. Był księciem, jednym z najwybitniejszych władców Polski.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # Jadwiga z Kołobrzegu 2021-07-24 09:14
Świetna promocja miasta!Brawo! Kołobrzeg to nie tylko ryba i muzyka dla tłumów i mas, to też pasjonująca historia. Brawa dla muzeum pod ratuszem za promocję miasta!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook