Regionalne Centrum Kultury zaprasza na spektakl pt.„DZIENNIK PRZEBUDZENIA” reż. Adam Ferency. Występują: ADAM FERENCY, JOANNA KOSIERKIEWICZ, scenariusz: Magda Kupryjanowicz na motywach Dziennika i Drugiego dziennika Jerzego Pilcha.

Dziennik przebudzenia to spotkanie świetnej prozy i aktorskiego kunsztu - spektakl oddający pilchowskie poczucie humoru, zarazem nie uciekający od tematów ostatecznych, przedstawiający próby ich obłaskawienia.

„Jeden but taki, drugi taki. Jeden zimowy, drugi letni. Oba na szczęście czarne. Oba na zgubę na moich nogach” - jeśli brakuje nam teatralnych uniesień mamy szansę to zmienić za sprawą spektaklu „Dziennik przebudzenia” w reżyserii Adama Ferencego. Scenariusz na motywach „Dziennika” i „Drugiego dziennika” Jerzego Pilcha napisała Magda Kupryjanowicz, na scenie zobaczymy reżysera oraz Joannę Kosierkiewicz.

„Dziennik przebudzenia” to spotkanie świetnej prozy i aktorskiego kunsztu – spektakl oddający pilchowskie poczucie humoru, zarazem nieuciekający od tematów ostatecznych, przedstawiający próby ich obłaskawienia. Przedstawienie miejscami pełne jest ironii i sarkazmu, zachowuje styl pisania Jerzego Pilcha – zabawny, barwny i inteligentny. Anegdoty o epizodach codzienności przenikają się z rozważaniami o życiu, chorobie, literaturze. Ich dopełnieniem są nowoczesne i wyraziste wizualizacje z pogranicza jawy i snu, które wraz z muzyką podkreślają akcję, nadają jej specyficznego nastroju i dodatkowych sensów.

„Kiedy czytałem Dzienniki Jerzego Pilcha, zarówno pierwszy, jak i drugi, myślałem, że jeśli bym umiał pisać, to tak właśnie opisywałbym otaczającą mnie rzeczywistość. Dziennik przebudzenia to przedstawienie o starym mężczyźnie i młodej kobiecie, o możliwej albo niemożliwej miłości, o chorobie i może o wyzdrowieniu. I wreszcie, pewnie również, o śmierci” /Adam Ferency/

scenariusz: Magda Kupryjanowicz na motywach Dziennika i Drugiego dziennika Jerzego Pilcha

obsada: Adam Ferency, Joanna Kosierkiewicz

reżyseria: Adam Ferency

muzyka: Piotr Łabonarski

wizualizacje: Antoni Ferency.

Spektakl zostanie wystawiony w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta 17 października, w niedzielę, o godz. 18.00.

Bilety w cenie 40 zł (normalne), 35 zł (ulgowe/Karta Mieszkańca) do nabycia w kasie RCK do dnia 9.10.2021 r.

W dniu koncertu wszystkie bilety w cenie 40 zł. Bilety dostępne również na www.kupbilecik.pl

Komentarze  
+3 # karolka 2021-10-11 06:37
Podczas spotkania w Świdnicy 29.09.2021r. Adam Ferency kompletnie pijany opowiadał o tym,by"nie głosować na Kaczyńskiego". Spotkanie przerwano w atmosferze skandalu.Później Ferency udzielił wywiadu , w którym przyznał ,że ma problem z alkoholem.Podtrzymał też swoje polityczne hasła.Dodał ,że nie wierzy w boga ale pogrzeb chce mieć ...w kościele. Informacja ze strony internetowej"Świdnica24.pl"
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook