Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta zaprasza na przedstawienie "Lustro" Sceny Plastycznej KUL w reżyserii Leszka Mądzika. Artysta gościł już w kołobrzeskim RCK, było to dokładnie 10 lat temu (listopad 2011 r.) ze spektaklem "Przejście", któremu towarzyszyła wystawa fotografii.

O spektaklu: "To więcej niż odbicie, bardziej potrzeba zajrzenia do wnętrza w sferę emocji, wrażliwości utrwalających silnie piętno obsesji, lęków, fascynacji czy tragicznego losu, które wypełniło krótkie życie Brunona Schulza. Ożywiony obraz przywołujący przeczucia ogarniające tego niepozornego nauczyciela rysunku drohobyckiego gimnazjum pragnie wraz z widzem udać się w tę wędrówkę u której końca jawi się otchłań z niemymi świadkami, których milczenie potęguje dramat człowieka" (Leszek Mądzik).

Spektakl odwołuje się do przeżyć i biografii Brunona Szulca. Jest to bezsłowny przekaz plastyczny a scenografia jest jego głównym tworzywem. Potrójna przestrzeń stworzona zostaje poprzez trzy pokoje pamięci. Każdy z nich tworzy inne elementy wizualne przywołujące rekwizyty, obiekty, przedmioty, kostiumy i maski. Większość z nich zostaje stworzona z form gipsowych. Istotną rolę w spektaklu odgrywa światło specjalnie projektowane i zbudowane do spektaklu.

Leszek Mądzik - scenograf, reżyser, malarz, fotograf. Profesor warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Scenografii oraz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, twórca i założyciel Sceny Plastycznej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego (KUL). Scena powstała w 1969 przy Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Ten autorski teatr okazał się jedną z najbardziej oryginalnych propozycji w powojennym życiu teatralnym Polski. Pozbawiona słów, tradycyjnego aktorstwa, operująca ciszą i dźwiękiem oparta na scenografii, przestrzeni i grze światła Scena Plastyczna KUL jest poruszającym miejscem odrealnionych widowisk zgłębiających ludzką egzystencję (źródło: culture.pl).

20.11.2021 (sobota), sala widowiskowa RCK, ul. Solna 1.

Liczba miejsc ograniczona.

Spektakl nr 1. godz. 18.00

Spektakl nr 2. godz. 20.00

Spektakl „Lustro” Scenariusz, scenografia i reżyseria: Leszek Mądzik

muzyka: Piotr Klimek

fragment "Samotności" Brunona Szulca czyta Jerzy Radziwiłowicz,

Bilety: 40 zł (normalny / w dniu spektaklu), 35 zł (ulgowy / Karta Mieszkańca).

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook