Wczoraj w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie autorskie z  Michałem Mytnikiem, autorem, który debiutował w 2021 roku jako laureat projektu „Pierwsza książka wierszem” realizowanego przez Biuro Literackie.

W ramach nowego cyklu „Lekcje Języka Literackiego”, Biuro Literackie organizuje spotkania autorskie w kołobrzeskich liceach.  Podczas zajęć w szkole, przez 45 minut, autorzy muszą przekonać uczniów do swojej twórczości. Tym razem swoje utwory przedstawił młody autor Michał Mytnik.

Zwieńczeniem takich lekcji, jest spotkanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Wczoraj, Michał Mytnik, który jak mówi: „pisze wiersze, jeździ na desce i robi muzykę”, przeczytał kilka swoich utworów, oraz opowiedział o swojej inspiracji i momentach w życiu, które go ukształtowały.

 

Jego  książka nosi tytuł „hoodshit (griptape)”. Można powiedzieć, że autor w swoim debiucie przekształca język deskorolki w poezję, a czytając jego wiersze, prawie słyszymy rapowe bity.

Kolejne spotkania w ramach cyklu „Lekcji Języka literackiego” odbędą się za miesiąc. Gościem spotkań będzie Elżbieta Łapczyńska.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook