Kołobrzeg został wyróżniony w drugiej edycji konkursu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Generalnego Konserwatora Zabytków „Samorząd dla Dziedzictwa” za podejmowanie interesujących i wieloaspektowych działań nakierowanych na ochronę i promocję swojego dziedzictwa kulturowego, przyczyniających się do rozwoju tożsamości mieszkańców Miasta.

Pod tymi hasłami kryje się gównie realizacja i rozliczenie Gminnego Programu Opieki nad Zabytkami w latach 2016-2019. Koordynatorem konkursu był Narodowy Instytut Dziedzictwa. Największe zadania Gminnego Programu Opieki nad Zabytkami 2016 – 2019 to przede wszystkim rewitalizacja zabytkowej reduty w Porcie Jachtowym w Kołobrzegu, która odzyskała wygląd z XIX  w. Kapituła konkursu wzięła także pod uwagę rewitalizację zabytkowych parków oraz organizowane i współorganizowanie wydarzeń nawiązujących do rocznic historycznych, a także szereg innych działań takich jak np. zabezpieczenie ruin Baszty Więziennej.

Nagrodę na uroczystej gali odebrała zastępca Prezydent Ilona Grędas – Wójtowicz oraz główny specjalista Wydziału Urbanistyki i Architektury Karolina Bilska.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook