Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta zaprasza na koncerty w ramach Kołobrzeskiej Majówki 2022, W dniach 1-3 maja na scenie plenerowej RCK przy ul. Solnej 1 wystąpią: Mery Spolsky, Sorry Boys, Zalia.

Wstęp wolny. Koncerty rozpoczynać się będą o godzinie 19:00.

1.05 - Mery Spolsky

2.05 - Sorry Boys

3.05 - Zalia

Mery Spolsky pisze teksty, zamienia je w piosenki i prowokuje… głównie do myślenia. Jej słowa są szczere, ubrane w mocne elektro-techno brzmienia i piosenkowe melodie. W zasadzie większość rzeczy robi sama, bo chce, żeby wszystko co robi miało etykietę „spolsky” – projektuje scenografię, grafiki oraz stroje, produkuje i komponuje. Artystka przyznaje się do inspiracji szaloną twórczością Salvadora Dali’ego, czerpie z motywu pasków Grzegorza Ciechowskiego i nurza się w abstrakcjach Die Antwoord.

Mery Spolsky ma na koncie dwa albumy – „Miło Było Pana Poznać” (2017) oraz „Dekalog Spolsky” (2019) – obydwa z nominacjami do nagrody Fryderyk. Artystka słynie z bardzo energetycznych koncertów, wyrazistego charakteru i intrygujących stylizacji. Występuje na najważniejszych polskich scenach i festiwalach. W czerwcu 2021 roku ukazała się jej debiutancka książka „Jestem Marysia i chyba się zabiję dzisiaj”, a chwilę później nowatorski, muzyczny audiobook.

Sorry Boys to jeden z najbardziej charakterystycznych zespołów polskiej sceny muzycznej. Od początku działalności trzon grupy stanowią: charyzmatyczna wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów – Bela Komoszyńska oraz Tomasz Dąbrowski i Piotr Blak. Sorry Boys z reguły intensywnie koncertują grając trasy klubowe i uczestnicząc w najważniejszych festiwalach muzycznych w Polsce. Grali m.in. na głównej scenie Open’era, dwukrotnie pojawili się na Orange Warsaw Festival, brali udział w koncertach Męskiego Grania, a także w festiwalach Spring Break, Green, Jarocin, Edison czy Naturalnie Mazury.

Ich ostatni album „Miłość” ukazał się 10 maja 2019 roku. To pierwszy w pełni polskojęzyczny i najbardziej piosenkowy album Sorry Boys. Znalazło się na nim 11 utworów wypełnionych nośnymi melodiami i dojrzałymi tekstami Beli Komoszyńskiej. „Miłość” pokazuje oblicza najważniejszego uczucia świata z prywatnej i uniwersalnej perspektywy. Portretuje kobiecość uchwyconą w procesie życiowej zmiany i robi to z przytupem.

Zalia, czyli Julia Zarzecka, 21-letnia wokalistka i kompozytorka. Kolorowa i wyrazista postać z mocnym soulowym głosem. W jej piosenkach słychać wyraźne wpływy indie popu oraz jazzu, a w jej głośnikach często rozbrzmiewa Jorja Smith, beene czy beabadoobee. Julia najwięcej inspiracji czerpie z dużych miast, ich społeczności i różnorodności. Wchodząc do jej świata znalazłbyś się w londyńskim klubie jazzowym w stylu Wesa Andersona przy ruchliwej ulicy na wieczornym jam session pełnym artystów. Julia od zawsze łączy swoje życie z muzyką. Jako mała dziewczynka sama poprosiła mamę o zapisanie do szkoły muzycznej, a aktualnie kończy Państwową Szkołę Muzyczną im. F. Chopina w Warszawie oraz studiuje Vocal performance and Songwriting na BIMM institute w Londynie. Po drodze brała udział w wielu projektach muzycznych m.in. liczne warsztaty jazzowe, programy telewizyjne czy własny zespół muzyczny.

Od 2020 roku zaczęła sama wydawać swoją muzykę, a drugi wypuszczony przez nią singiel „sierpień” trafił na playlistę najczęściej udostępnianych utworów w Polsce „Viral 50 – Polska Spotify”. Od tamtej pory każda kolejna wydana piosenka cieszy się dużą popularnością i odbiorem wśród słuchaczy. W 2021 roku Zalia jako jedna z 6 artystów w Polsce została wyróżniona w programie RADAR Polska dla wschodzących lokalnych artystów Spotify. Nowo wydany singiel „bezsensownie” złapał ogromy rozpęd trafiając m.in. trzy razy na pierwsze miejsce poplisty RMF FM oraz osiągając 9 miejsce wśród najczęściej granych piosenek w Polsce wg AirPlay – ZPAV.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook