Regionalne Centrum Kultury zaprasza na letnie Poranne Koncerty Kameralne, organizowane wśród zieleni Parku Koncertów Porannych w bezpośrednim sąsiedztwie Bindaża Grabowego, w każdą sobotę lipca o godz. 11.00. Wstęp wolny. Dzisiejszy koncert będzie poświęcony muzyce filmowej.

16 LIPCA KWARTET SMYCZKOWY „VIVA LA MUSICA” - „Niezapominane filmy, niezapomniane przeboje”

Kwartet smyczkowy „Viva la musica” powstał w 2010 roku z inicjatywy muzyków – instrumentalistów na stałe związanych z Filharmonią Koszalińską. Repertuar kwartetu obejmuje utwory kompozytorów różnych epok, począwszy od baroku, aż do współczesnej muzyki rozrywkowej. Słuchacz znajdzie w nim zarówno utwory o łatwo rozpoznawalnych tematach muzycznych – melodie z filmów, musicali, operetek, słynne tanga, walce i aranżacje piosenek – jak i poważną klasyczną muzykę. Zespół tworzą: Adam Vogelsinger – I skrzypce, Marcin Orłowski – II skrzypce, Filip Wroniszewski – altówka, Kinga Babij – wiolonczela.

Adam Vogelsinger muzyk, kompozytor i aranżer, związany z Filharmonią im. Stanisława Moniuszki w Koszalinie ale także z wieloma innymi projektami muzycznymi, m.in. kierownik muzyczny zespołu „The Longum Mare Ensamble” ze znaną sopranistką niemiecką Wiltrud Weber oraz projektu „Viva la Musica”. Muzyk jest również członkiem orkiestry Wiener Kammerorchester. Marcin Orłowski od momentu skończenia studiów w Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie prof. Michała Grabarczyka związany jest z Filharmonią Koszalińską. W ramach działalności Filharmonii wystąpił w wielu projektach i koncertach kameralnych w regionie. Od ponad 10 lat stale współpracuje z Operą na Zamku w Szczecinie. Filip Wroniszewski jest laureatem licznych konkursów i festiwali muzyki kameralnej oraz nagrody fundacji "Viva Musica". Jako kameralista odwiedził łącznie trzydzieści dwa kraje w Europie, Azji i obu Amerykach. Współpracował z wieloma orkiestrami w Polsce i za granicą m.in. z Polską Orkiestrą Radiową, Vienna Morphing Chamber Orkiestra czy Regia Praha. Obecnie Filip Wroniszewski jest pracownikiem Filharmonii Koszalińskiej oraz solistą Capelli Thoruniensis. Kinga Babij to absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie wiolonczeli prof. Stanisława Firleja. Prowadzi ożywioną działalność muzyczną jako muzyk kameralista oraz współpracuje z zespołami orkiestrowymi. Występowała w takich krajach jak: Niemcy, Dania, Belgia oraz Indie. Na co dzień jest członkiem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Koszalińskiej.

(foto:archiwum)

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn