W ramach cyklu „Kolorowe Wakacje”, Miejska Biblioteka Publiczna zaprosiła wczoraj najmłodszych na spotkanie autorskie z Panem Poetą, który podczas swojego show pokazał jak poprzez zabawę, dzieci lepiej przyswajają wiedzę zawartą w książkach.

Pan Poeta –  tata, bajkopisarz i jak mówi jego pseudonim...poeta, a dokładniej poeta zabawy z bajkami, przyjechał do kołobrzeskiej biblioteki ze swoim małym show, skupionym wokół napisanych przez niego książek. Podczas występu, dzieci poprzez zabawę poznały wartości płynące z bajek jego autorstwa. Jak podkreśla autor „ptasiej” serii, aby dotrzeć do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnego nauczania trzeba oprócz czytania zachęcać je do zabawy przez interakcję, poprzez którą dzieci lepiej przyswajają i zapamiętują wiedzę zawartą w książkach.

 

Monotonne czytanie książki może być nudne, ale gdy historię opowiada pacynka - postać z bajki - jest zabawnie i emocjonująco. Tym bardziej, że takiego bohatera można dotknąć, pobawić się z nim, a w przypadku „Kury co tyła na diecie” nawet nakarmić zdrowymi owocami i warzywami. 

Kolejne wydarzenie dla dzieci w Bibliotece Miejskiej, odbędzie się w następny czwartek. Tym razem będą to „Wietnamskie smoki”, czyli warsztaty z ilustratorką Anną Kaźmierak.

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn