Polscy młodzi śpiewacy wystąpili w jednej z najsłynniejszych sal koncertowych świata w Amsterdamie w ramach koncertu laureatów XXXV Międzynarodowego Konkursu Muzycznego Grand Prize Virtuoso.

W tegorocznej edycji w Amsterdamie wzięli udział podopieczni profesor Akademii Sztuki w Szczecinie dr hab. Sylwii Burnickiej-Kalischewskiej – jedną z nich była pochodząca z Zieleniewa Weronika Włodarczyk, zaledwie dwudziestoletnia studentka III roku studiów licencjackich na Wydziale Wokalnym Akademii Sztuki.

W swojej grupie wiekowej Weronika wyśpiewała sobie nie tylko pierwsze miejsca i złoty medal, ale otrzymała również zaproszenie do udziału w koncercie laureatów jednej z najbardziej renomowanych sal koncertowych świata – Concertgebouw w Amsterdamie. Koncert odbył się 14 lipca 2022 roku w Kleine Zaal Concertgebouw, a poza Weroniką Włodarczyk w koncercie laureatów zaprezentowali się znakomici młodzi artyści całego świata.

Weronika Włodarczyk wykonała arię Cherubina „Voi che sapete” z opery „Wesele Figara” Wolfganga Amadeusa Mozarta.

Serdecznie gratulujemy Weronice i życzymy jej dalszych sukcesów.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook