Stowarzyszenie Katolicka Inicjatywa Kulturalna zaprasza w sobotę 20 sierpnia na pierwszą część XXIII „Herbertiady”. Jest to jedyne takie cykliczne wydarzenie kulturalne w Polsce, którego najważniejszym celem jest rozpowszechnianie wiedzy o osobie i dorobku twórczym Zbigniewa Herberta.  

20 sierpnia o godzinie 17.00 rozpocznie się pierwszą część XXIII „Herbertiady”, czyli Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Zbigniewa Herberta w Kołobrzegu. Otworzy go emisja archiwalnego wywiadu udzielonego Rafałowi Janowi Porzezińskiemu i Monice Białek przez siostrę Zbigniewa Herberta – Halinę Herbert – Żebrowską, która była wieloletnim przyjacielem „Herbertiady”. W artystycznej odsłonie wydarzenia, widzowie zobaczą premierowy spektakl muzyczny w wykonaniu artystów Teatru Muzycznego im. Danuty Banuszkowej w Gdyni pt. „Co mówi nam Pan Cogito”. Spektakl w reżyserii Bernarda Szyca jest próbą odpowiedzi na pytanie, co chciałby powiedzieć nam dzisiaj Pan Cogito, myśliciel i baczny obserwator świata zanurzonego w nie tylko antycznym świecie wartości ponadczasowych takich, jak godność, prawość, miłość, wierność czy odwaga. Na koncert złożą się piosenki do słów Zbigniewa Herberta skomponowane m. in. przez Stanisława Radwana, Waldemara Koperkiewicza i Przemysława Gintrowskiego.

Wystąpią: Aleksandra Meller (śpiew), Sandra Bruchaiser (śpiew), Jakub Bruchaiser (śpiew), Rafał Ostrowski (śpiew), Artur Guza (fortepian), Filip Arasimowicz (kontrabas), Mateusz Otczyk (gitara).

Sierpniową „Herbertiadę” poprowadzi aktor Marcin Kwaśny. Organizatorem „Herbertiady” jest Stowarzyszenie Katolicka Inicjatywa Kulturalna.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn