Wczoraj, w Bibliotece Miejskiej ramach Kolorowych Wakacji, odbyło się spotkanie z autorką Pauliną Płatkowską. Podczas spotkania dzieci poznały młodziutką zapracowaną pszczołę Stefanię, Dowiedziały się jak wygląda ul od środka, jakie role mają poszczególne pszczoły i co porabiają zimą.

Paulina Płatkowska – autorka książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Pisze bajki, powieści, słuchowiska, felietony i... spisuje swoje sny. Jak sama przyznaje, zaczęła od pisania książek dla dorosłych, ale to te dla dzieci są najbardziej wdzięczne. Autorka jest również  mamą, która hoduje pszczoły, uprawia warzywa i kwiaty, dlatego też i jej powieści dla najmłodszych są przede wszystkim o przyrodzie. Książki Pauliny Płatkowskiej poprzez historie w nich zawarte nie tylko uczą, ale sprawiają, że dzieci nie brzydzą się owadów, czy innych stworzeń i wiedzą, że są one potrzebne. 

W ramach cyklu Kolorowe wakacje, odbędą się jeszcze dwa spotkania. Więcej informacji można znaleźć na stronie Biblioteki.

Więcej w materiale wideo.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn