"Muzyka łączy poza granicami" to oficjalne hasło 11. edycji Przeglądu Chórów, który odbył się w naszym mieście partnerskim Bad Oldesloe w Niemczech. W wydarzeniu udział wzięło ponad 760 chórzystów, w tym gościnnie kołobrzeski chór Cantores Colabregae.

Śpiewacy pod przewodnictwem Danuty Piotrowskiej zachwycili publiczność wykonaniem przepięknych kompozycji melodii ludowych, sakralnych i rozrywkowych. Spotkanie było również okazją do świętowania 25-lecia partnerstwa naszych miast, które trwa nieprzerwanie od 1996 roku, a którego w zeszłym roku nie mogliśmy celebrować ze względu na pandemię.

Miasto Bad Oldesloe liczy 24.690 mieszkańców, położone jest między hanzeatyckimi miastami Hamburgiem i Lubeką, w pobliżu Morza Bałtyckiego, w landzie Schleswig - Holstein. Te dawne uzdrowisko znane z bogactwa leczniczych źródeł solnych oferuje urozmaicony krajobraz i ciekawe atrakcje turystyczne. Liczne szlaki wodne, rowerowe i piesze, 24-hektarowe Brenner Moor, największe śródlądowe torfowisko solne w Schleswig - Holstein zapraszają do wycieczek , a także do uprawiania sportu i rekreacji na łonie natury. Wędrując po okolicy warto również wybrać się na wycieczkę do rezydencji i zamków, takich jak "Zamek Blumendorf" czy klasztor benedyktynów Nütschau. Wizyta w muzeum w Mennokate to ciekawe miejsce dla menonitów z całego świata.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn